Beterbiev by se klidně opět střetl s Usykem!

Oleksandr Usyk vs Artur beterbievŠampióni Artur Beterbiev a Oleksandr Usyk se střetli mezi amatéry celkem třikrát. Nyní ruský bijec prozradil, že by se s Usykem rád potkal i v profesionálním boxu!

Sedmatřicetiletý neporažený ruský boxer a šampión polotěžké váhy organizací WBC, WBO a IBF Artur Beterbiev (18-0-0, 18 KO) a neporažený ukrajinský boxer a bývalý nesporný král křížové váhy, nyní úřadující šampión těžké váhy organizací WBA super, WBO, IBF a IBO Oleksandr Usyk (20-0-0, 13 KO) se během amatérské kariéry potkali v ringu celkem třikrát.

K prvnímu jejich střetnutí došlo již 25. srpna 2007 tehdy na turnaji v ruském Kaliningradu vyhrál na body ruský bijec 12:10 a byla to jeho jediná výhra nad Usykek. K druhému duelu došlo až v říjnu 2011 na světovém šampionátu v Baku, kde se střetli ve čtvrtfinále a duel vyhrál na body Usyk 117:113.

Naposledy se střetli na olympijských hrách v Londýně 5. srpna 2012 a bylo to opět ve čtvrtfinále. Usyk opět slavil vítězství na body 117:113. Nutno podotknout, že Beterbiev měl problém vůbec projít do čtvrtfinále přes amerického boxera Michaela Huntera.

Oleksandr Usyk

Nyní by se Beterbiev rád střetl s Usykem i mezi profesionály. „Byl bych velice šťastný, kdyby jsme se střetli. Nechci říkat, že bych ho porazil i když si to samozřejmě myslím, tak by to byl především skvělý zápas. Myslím, že bych byl pro něj obrovskou výzvou“. Odpověděl Beterbiev na dotaz  ohledně společného duelu.

Artur beterbiev

Beterbiev má nyní před sebou obhajobu všech tří pásu. Do ringu se postaví 28. ledna na galavečeru v londýnské Wembley, kde se střetne s domácím vyzývatelem Anthonym Yarde (23-2-0, 22 KO). Přímý přenos bude zajišťovat BT Sport.

Artur Beterbiev vs Anthony Yarde