Benavidez zničil Andradeho a obhájil titul!

David Benavidez vs Demetrius AndradeSouboj šampiónů na galavečeru v Las Vegas ovládl jasně David Benavidez, když v šesti kolech zdemoloval Demetriuse Andradeho – Video ze zápasu v článku! Vyhráli také Subriel Matias a Lamont Roach!

25.11.2023 – Michelob Ultra Arena, Las Vegas, USA
Super střední váha
David Benavidez 🇺🇸🆚🇺🇸 Demetrius Andrade
6. kolo RTD

Neporažený šestadvacetiletý úřadující prozatímní šampión organizace WBC „The Monster Bandera Roja“ David Benavidez (28-0-0, 24 KO) získal titul WBC loni v květnu, když ve třetím kole ukončil kanadského boxera Davida Lemieuxe. Pás  následně letos v březnu úspěšně obhájil, když vybodoval bývalého šampióna divize Caleba Planta.

Včera ho čekala druhá obhajoba a do cesty se mu postavil v hlavním zápase galavečera pětatřicetiletý zkušený boxer a bývalý světový šampión střední váhy „Boo Boo“ Demetrius Andrade (32-1-0, 19 KO). Američan byl světovým šampiónem od roku 2017 až do roku 2021. Následně ohlásil přechod do super střední váhy.

Duel začal hodně zostra a ve vysokém tempu a byly jsme svědky mnoha zajímavých a tvrdých kombinací. Zlom přišel ve čtvrtém kole, kdy dostal Benavidez tvrdou levou Andradeho do počítání. Od té chvíle byl Benavidez lepším mužem v ringu. Po šestém kole se tým Andradeho rozhodl zápas ukončit a Benavidez si tak došel pro druhou obhajobu prozatímního světového titul WBC.

Jasnou převahu ukázal v super lehké váze úřadující šampión IBF Subriel Matias, který podle očekávání snadno v pěti kolech vyprovodil uzbeckého vyzývatele Shohjahona Ergasheva. To super pérová váha má nového šampióna, protože Hector Luis Garcia nestačil na Lamonta Roacha, který jej dostal v posledním kole do počítání a toto počítání rozhodlo o novém šampiónovi organizace WBA.