Bellew se chce vrátit vyzývá Rozanskiho!

Tony BellewBývalý světový šampión křížové váhy Tony Bellew se chce vrátit do ringu a vyzývá neporaženého šampióna Bridgerweight Lukasze Rozanského!

„Zdá se, že Rozanski potřebuje bojovat s někým, kdo s ním vydrží alespoň 4 kola. Já se nudím a myslím, že tím boxerem bych mohl být klidně já“. Oznámil překvapivě na sociálních sítích čtyřicetiletý rodák z Liverpoolu Tony Bellew.

Britský „Bomber Tony Bellew (30-3-1, 20 KO) boxoval dvakrát o světový titul v polotěžké váze, ale vždy prohrál. Nejprve jej v roce 2011 vybodoval krajan Nathan Cleverly a o dva roky později ho v šesti kolech vyprovodil tehdejší šampión Adonis Stevenson.

Následně přešel do křížové váhy, kde se proboxoval v roce 2016 až k titulové bitvě Ilungou Makabu. Bellew duel zvládl a Makaba ukončil už ve třetím kole a světový titul získal. V roce 2018 odboxoval poslední duel, když po skvělém výkonu nestačil na tehdejšího krále divize Oleksandra Usyka.

Od té doby Bellew v ringu nestál a dělá televizního experta pro britskou stanici. Nicméně  je nepravděpodobné, že by mu dal neporažený šampión Lukasz Rozanski šanci, protože má před sebou povinnou obhajobu s Kevinem Lerenou.

Lukasz Rozanski