Barrios: Chci se stát opět světovým šampiónem!

Mario Barrios vs Keith ThurmanAmerický boxer a bývalý světový šampión Mario Barrios se vrací po dvou porážkách v řadě a 11. února vyzve Jovanie Santiaga z Portorika a potom chce titul!

Sedmadvacetiletý americký boxer a bývalý světový šampión „El Azteca“ Mario Barrios (26-2-0, 17 KO) v září 2019 ovládl titulovou bitvu s Ukrajincem Botirzhonem Akhmedovem, kterého porazil na body a získal tak standardní světový titul organizace WBA v super lehké váze.

Pás úspěšně o rok později obhájil, když na galavečeru v San Antoniu knockoutoval v šestém kole krajana Ryana Karla. V roce 2021 se postavil ke druhé obhajobě a do cesty se mu postavil hladový Gervonta Davis. Davis v duelu jasně dominoval a Barriose ukončil technickým KO v 11. kole.

 Mario Barrios vs Gervonta Davis

Pro Barriose to byla první profesionální porážka v kariéře. Do ringu se vrátil loni v únoru už ve velterový váze, ale vzal si příliš velké sousto jménem Keith Thurman. Barrios v zápase jasně ztrácel a prohrál jednomyslně na body. Nyní se vrací po dvou porážkách v řadě a chce znova dosáhnout na titul.

„Pře pár lety jsem dokázal v Los Angeles získat světový titul a poté ho v San Antoniu také obhájil. Mám mnohem větší hlad než v minulosti a věřím, že titul opět vybojuji zpět. Trénuji každý den a porazím jakoukoliv překážku v cestě za titulem mistra světa“. Říká odhodlaně bývalý šampión.

A tou první překážkou bude 11. února třiatřicetiletý portorický boxer Jovanie Santiago (14-2-1, 10 KO). Santiago  se stejně jako Barrios vrací po dvou porážkách, kterému v roce 2021 uštědřili Adrien Brone a Gary Antuanne Russell.

 Mario Barrios