Banongovi hrozí doživotí!

Alain BanongoBývalý český profesionální boxer Alain Banongo byl loni v srpnu obviněn z loupežného přepadení a vraždy. Po strhující honičce napříč Brnem byl dopadem a zatčen. Nyní mu hrozí doživotí!

Třicetiletý bývalý brněnský boxer Alain Banongo (3-3-0, 2 KO) ještě na konci loňského února boxoval s Tomášem Šálkem v Ústí nad Labem a poté v červenci na galavečeru v Polsku s Piotrem Laczem. Oba zápasy prohrál před limitem. Co následovalo o necelý měsíc později, změnilo život nejen jemu, ale i rodině muže, kterého připravil o život.

V sobotu 31. července 2021 Banongo v okrese Brno-Slatina napadl o dva roky mladšího muže, který právě u garáže vysával auto. Momentovým klíčem rozmlátil muži hlavu, poté ho nasoukal do auta a zapálil.

Alain Banongo

Banongo následně utekl z místa činu do brněnského autobazaru, tam napadl majitele a odcizil mu černý džíp. Policie ihned vyhlásila pátrání a zapojila do akce také vrtulník. Auto se podařilo lokalizovat a najít, ovšem zdrogovaný Banongo na výzvy policie k zastavení neakceptoval a začala velká honička, při které byly několikrát použity i výstřely.

Následně byl dopaden v Křenovicích a opět policii musela použít střelnou zbraň. Banongo teprve nyní stanul před soudem a případ bude před senátem v čele s Dagmar Bordovskou pokračovat výslechy znalců a svědků. Banongovi hrozí za loňské řádění a vraždu doživotní trest.