Alvarez: Teď si potřebuju pořádně odpočinout!

Saul AlvarezSaul „Canelo“ Alvarez přiznává, že jeho tělo si musí odpočinout. Možná podstoupí dokonce operaci ruky. Nicméně říká, že by se chtěl vrátit v květnu, ale možná až se vrátí až v září!

Dvaatřicetiletý mexický boxer Saul Alvarez (58-2-2, 39 KO) za poslední necelé dva roky odboxoval šest těžkých duelů, ve kterých dokázal sjednotit všechny čtyři tituly v super střední váhy a také vyzvat šampióna polotěžké váhy Dmitry Bivola, na kterého však nestačil.

Vysoké tempo a porce těžkých duelů si vybrala svou daň a Canelo možná půjde pod kudlu se zápěstím. S tím má problémy už od duelu s Calebem Plantem, ale nevěnoval tomu větší pozornost. Nicméně nyní prozradil, že si potřebuje odpočinout a dát si tělo do pořádku, aby mohl opět na plno boxovat.

Saul Alvarez vs Gennady Golovkin 3

„Dám si na čas na odpočinek, moje tělo potřebuje nutně zregenerovat a opravit. Víte, minulý rok jsem bojoval čtyřikrát během 11 měsíců. Takže to byla velká zátěž pro moje tělo. Určitě se vrátím, ale nebude to dřív než v květnu nebo září“. Říká mexický nesporný šampión super střední váhy.

„Během zápasu s Calebem Plantem jsem měl problémy se zápěstím, ale po zápase nic nebolelo. Pak začala příprava na další zápas a už jsem cítil, že je to problém – velký problém. Chtěl sem dokončit plánované duely, tak sem to pořád odkládal. Teď v zápase s Golovkinem to začalo opět hrozně bolet a jsem si jistý, že bude potřeba operace“. Prozradil Alvarez.

Saul Alvarez