Alex Gažík na galavečeru RFA 9!

Alex GažíkAlex Gažík dostal od RFA životní šanci. Představí se na turnaji RFA 9 a ještě před vypuknutím Eurogold pyramidy otevře celý večer v zápase proti Radomírovi Chovanovi!

22.4.2023 – Prievidza, Slovensko
RFA 9
Start v 18:00
Vstupenky v síti Predpredaj.sk
Vstupenky v síto Ticketportal.sk

Chtěl zhubnout, tak se dal na ten nejhezčí sport: Mladý Slovák si jde splnit svůj sen
Smíšená bojová umění jsou jeden z nejdynamičtěji rozvíjejících se sportů a stále více se těší popularitě iu mladých. Jednou z nadějí slovenského MMA je také Alex Gažík, který dostal od RFA životní šanci. Představí se na turnaji RFA 9 a ještě před vypuknutím EUROGOLD pyramidy o 30 000 eur otevře celý večer v zápase proti Radomírovi Chovanovi.

Potřeboval shodit
Motivaci, proč začít s bojovými uměními, mají mnozí bojovníci odlišnou, ale shození tělesné hmotnosti je běžné u velké části začínajících sportovců. To byl i případ Alexe Gažíka, který se do MMA okamžitě zamiloval: „Vybral jsem si MMA proto, že jsem chtěl zhubnout, ale během tohoto procesu jsem se do MMA zamiloval. Začal jsem chodit na zápasy a pohltilo mě to.

Je to nejkrásnější sport, který existuje. Vyžaduje to velmi silnou psychickou a fyzickou připravenost a také mě uchvátila i jeho komplexnost,“ řekl Alex Gažík o své motivaci začít se smíšenými bojovými uměními. Vedle nich se zvykne odreagovat podobně jako jeho vrstevníci: „Mimo bojových sportů nejraději oddechuji s kamarády nebo přítelkyní. Také rád hraju hry na počítači. Při náročných trénincích mě to umí velmi zrelaxovat.“

Alex Gažík

Šance ukázat se před celým národem

Organizace RFA dává šanci ukázat se i mladým talentům a tentokrát se rozhodla dát jako úvodní zápas večera duel pod amatérskými pravidly. V něm si Alex Gažík změří síly s Radomírem Chovanem, před kterým má Alexův tým respekt. „Bude to velmi zajímavý zápas, oba mají velký potenciál i úspěchy v mládežnickém MMA.

Alex je vynikající postojář, ale už i na zemi se zlepšil, takže umí překvapit proti úplně komukoli,“ řekl o Gažíkovi jeho trenér Jan Kirschbaum. V případě vítězství se však šestnáctiletý Slovák do profesionálního MMA nehrne. „Do profi kolotoče se moc nehrneme. Chci se vyzápasit na amatérské scéně a mít co nejvíc zápasů. Čas ukáže, kdy bude vhodná chvíle,“ řekl Gažík.

I v případě vítězství tedy Gažík zůstane na amatérské scéně, kde ho čeká několik obhajob titulů, které dosud získal. „Momentální cíle jsou takové, že potřebuji zápasit co nejvíce, obhájit všechny tituly a také nějaké přidat,“ prohlásil šestnáctiletý Alex Gažík. Ten bude mít skvělou příležitost ukázat se před celým Českem a Slovenskem na turnaji RFA 9.

RFA 9