Adamek porazil Khalidova!

Tomasz Adamek vs Mamed KhalidovSouboj polských legend nakonec i z důvodu zranění Mameda Khalidova vyhrál po třech kolech bývalý světový šampión Tomasz „Goral“ Adamek!

24.2.2024 – Aréna Gliwice, Polsko
XTB KSW Epic
Tomasz Adamek 🇵🇱🆚🇵🇱 Mamed Khalidov
3. kolo TKO

Hlavní duel na galavečeru KSW Epic v polských Gliwicích byl pro domácí fanoušky doslova svátek, protože se v boxerském duelu střetli sedmačtyřicetiletý bývalý světový šampión polotěžké a křížové váhy Tomasz Adamek a třiačtyřicetiletá polská legenda MMA a aorganizace KSW Mamed Khalidov, který měl svůj první duel v této organizaci už v roce 2007.

Zápas nabídl s přihlédnutím k věku obou bijců poměrně vysoké tempo, ve kterém měl ze začátku lehce navrch Khalidov. Ve druhém kole však přišel o bod, když nechtěně Adamka hodil na zem. Třetí kolo bylo hodně vyrovnaný, ale na konci kola si pravděpodobně Khalidov narazil nebo zlomil ruku a nemohl tak nastoupit do dalšího kola.

Tomasz Adamek vs Mamed Khalidov

Tomasz Adámek si tak připsal vítězství po šesti letech. Naposledy vyhrál v dubnu 2018, kdy v sedmém kole ukončil Američana Joey Abella. Ještě tentýž rok prohrál s obrovským Jarrellem Millerem a následně ukončil svou úspěšnou profesionální kariéru, ve které se střetnul i s Vitali Klitschkem.

Tomasz Adamek vs Mamed Khalidov