Adam Jakubík na galavečeru RFA 11!

Adam JakubíkČeský MMA bojovník Adam Jakubík se po necelých dvou měsících opět vrací do boje. Po účinkování v Eurogold pyramidě, ve které zdolal Horínka a ztroskotal na bývalém UFC bojovníku Torresovi, nastoupí proti Michalovi Dubovi!

10.6.2023 – Bratislava, SK
RFA 11
Vstupenky v síti Predpredaj
Vstupenky v síti Ticketportal
Přímý přenos na RealSportTV!

Alespoň si ho nabral na ramena
Doposud Adam Jakubík zápasil jen na amatérské úrovni a první kontakt s profesionálními bojovníky měl až v EUROGOLD pyramidě na RFA 9. Ve čtvrtfinále zdolal Martina „Mrca“ Horínka, ale v postoji nebyl daleko od prohry na knokaut. „Tak trošku jsem si tam zatancoval. Při následném tlaku mi ale přišlo, že Horínek netrefoval čistě. Takže jsem se z toho oklepal docela rychle a dostal se zpátky do zápasu,“ popsal kritický moment, po kterém Jakubík doručil takedown a vyhrál na páku na nohu.

V souboji s Ronysem Torresem měl podle papírových předpokladů naprosto minimální šance na úspěch a nakonec prohrál ve 2. kole. V zápase však měl pár světlých momentů. „Skvělá zkušenost. Jsem rád, že jsem to zvládl i v hlavě. Jen mě mrzí, že jsem nedokázal načerpat více zkušeností a nechal jsem si tu patu tak rychle chytit. Alespoň tu jednu chvilku slávy, když jsem si ho naložil na ramena, jsem si splnil,“ dodal s úsměvem Adam Jakubík.

Adam Jakubík

Další medailista v zápasení z Bratislavy
Jelikož oba zápasy s Horínkem i Torresem byly vypsány na 3×3 minuty bez loktů, vyhodnoceny byly jako exhibice. Svůj první oficiální profi MMA zápas Adam Jakubík odbije až na RFA 11 v Bratislavě, kde ho bude čekat domácí Michal Duba. „Opět zkušený soupeř a další z OFA gymu. Poslední zápas nastoupil proti Brožovi, takže také určitě načerpal spoustu zkušeností. Věřím, že na něj bude platit moje komplexnost. V každém případě se těším na další výzvu,“ zhodnotil před jeho duelem.

Duba je několikanásobný medailista v zápasení a svůj primární styl se snaží prosazovat v každém jednom zápase. Souboj o to, kdo dostane toho druhého na zem, předpovídá i samotný Jakubík. „Očekávám fyzicky náročný zápas, ve kterém budeme bojovat o to, kdo koho naloží na ramena,“ řekl Jakubík svou predikci na průběh zápasu.

Domovský gym Michala Duby je Octagon Fighting Academy v Bratislavě, tedy v zápase by mělo být publikum na jeho straně. Jakubík to však vidí jinak: „Určitě bych si nebyl tak úplně jistý, kdo bude mít v Bratislavě hlasitější publikum a kdo bude opravdu doma.“ O tom, kdo bude mít v zápase větší podporu a kdo v něm bude tahat za delší konec, se však rozhodne až 10. června v bratislavském Domě Sportu.

Adam Jakubík