Yoka vs Takam v Paříži!

Tony Yoka vs Carlos Takam Francouzská jednička Tony Yoka se vrací po překvapivé loňské porážce, kterou mu uštědřil Martin Bakole. Do cesty se mu postaví veterán Carlos Takam!

11.3.2023 – La Villette, Paříž, Francie
Těžká váha
Tony Yoka 🇫🇷🆚🇫🇷🇨🇲 Carlos Takam
Přímý přenos na Canal+

Francouzská jednička a světová šestnáctka „La Conquete“ Tony YOKA (11-1-0, 9 KO) a francouzská dvojka a světová dvaačtyřicítka Carlos TAKAM (39-7-1, 28 KO) se utkají v desetikolové netitulové bitvě na galavečeru v Paříži!

Třicetiletý francouzský boxer Tony Yoka dokázal ještě jako amatér ovládnout v roce 2010 juniorský olympijské hry, v roce 2015 již mistrovství světa a v roce 2016 také olympijské hry v Riu, když ve finálovém duelu těsně vybodoval britského boxera Joe Joyce.

V létě roku 2017 už debutoval mezi profesionály, když ve druhém kole knockoutoval amerického boxera Travise Clarka. V letech 2019 a 2020 si připsal čtyři důležité výhry, když postupně porazil Alexandera Dimitrenka, Michaela Wallische, Johanna Duhaupase a Christiana Hammera.

Tony Yoka vs Christian Hammer

Před dvěma lety získal také Evropské unie EBU-EU, když ve dvanáctém kole ukončil belgického boxera Joela Tambwe Djeka. Poté si vyšlápl na do té doby neporaženého Chorvata Petara Milase, kterého ukončil v sedmém kole.

Vše vypadalo, že je Yoka na dobré cestě k velkým titulovým zápasů, jenže proti byl devětadvacetiletý rodák z Konga Martin Bakole (18-1-0, 13 KO) se kterým se střetl na domácím galavečeru v Paříži loni v květnu. Francouzský bijec překvapivě ztrácel a Bakole jej dokázal vybodovat.

Tony Yoka vs Martin Bakole

Jednalo se o velké překvapení a Yoka se následně nechal slyšet, že si dá pauzu a překope celý tréninkový kemp. Nyní se do ringu vrátí v sobotu 11. března na domácím galavečeru v Paříži a jeho soupeřem bude dvaačtyřicetiletý veterán Carlos Takam (39-7-1, 28 KO).

Rodák z Kamerunu boxující za Francii oba poslední duely prohrál. V roce 2021 jej v šestém kole ukončil Joe Joyce a naposledy loni v září prohrál na body s ruským obrem Arslanbekem Makhmudovem. Pro Yoku je to ideální soupeř na restart kariéry a Francouz musí vyhrát.

Joyce, Yoka, Hrgovič, Dychko


Proboxing TIKTOK


Mallpay Proboxing