Wilder: Ruiz nebo Usyk – jsem připraven!

Deontay WilderBývalý světový šampión těžké váhy Deontay Wilder je po sobotním rychlém vítězství nad Robertem Heleniusem zpět a hlásí, že je připraven jak na Andy Ruize, tak na Oleksandra Usyka!

V sobotu jsme viděli opět starého dobrého Deontaye Wildera (43-2-1, 42 KO) tak, jak ho známe. Přišel do ringu ve velkém stylu a stejně tak svého soupeře Robertem Heleniuse v prvním kole ukončil. Helenius prakticky neměl sebemenší šanci a Wilder vyslal na finského boxera pouhé tři údery, z nichž ten poslední na bradu uspal Heleniuse na pár desítek vteřin.

Šestatřicetiletý americký boxer tak dal všem najevo, že je zpět. „Je to úžasný pocit být zpět b Brooklynu. Je to pro mě jako druhý domov. Už když jsem vystoupil z letadla, tak sem cítil tu energii a lásku. Takže hned jsem měl vše, co jsem potřeboval“. Řekl Wilder.

„I když to bylo v ringu rychlý, tak to byl skvělý zápas, alespoň z mého pohledu. Povolil jsem mu, aby mě zasáhl a když to udělal, tak jsem zaútočil a byl konec. Byl to výsledek povedeného přípravného kempu, ve kterém jsem odboxoval 700 kol a všechno to úsilí se vyplatilo“. Pokračuje bývalý světový šampión.

„Jsem připravený bojovat s Andy Ruizem i s Oleksandrem Usykem. Ale ty kluci, když se podívají na mě knockouty, tak myslím, že raději odbočí a půjdou jinou cestou. Slyšel jsem, že má o mě zájem Usyk, ale kde je, nevidím ho“. Ptal se ironicky Wilder.

Deontay Wilder vs Robert Helenius

Deontay Wilder díky vítězství nad Robertem Heleniusem vyhrál semifinálový duel v rámci eliminátoru organizace WBC. Druhý semifinálový duel vyhrál už v září Andy Ruiz (35-2-0, 22 KO), když přetlačil na body kubánského veterána Luise Ortize. Nyní by se měl Wilder a Ruiz utkat ve finálovém duelu a vítěz se stane povinným vyzývatel světového šampióna, kterým je aktuálně Tyson Fury (32-0-1, 23 KO).

Deontay Wilder vs Robert Helenius