WBO nechce více rozhodčích!

Tyson Fury vs Oleksandr UsykOrganizace WBC navrhovala do sjednocujícího zápasu těžkých vah Tyson Fury vs Oleksandr Usyk několik specialit včetně nasazení šesti rozhodčích na bodech. Prezident WBO je však striktně proti!

Organizace WBC v únoru navrhla do sjednocujícího duelu těžkých vah implementovat systém VAR, který je znám především z fotbalových zápasů. Prezident WBC Mauricio Sulaiman to zdůvodnil tím, že je potřeba implementovat technologie přehrávání videa během nejdůležitějších zápasů.

Následně přišel s dalším návrhem, že by na místo třech bodových rozhodčí bylo u takových to duelů alespoň 5 nebo dokonce 6 rozhodčích. „Doporučuji, aby boj mezi Furym a Usykem bodovalo více sudích. Box je sport, kde je velmi těžké udělat změny. Jsme puristé, tradicionalisté, nechceme změny. Budu i nadále předkládat různé návrhy“. Komentoval návrh Sulaiman

Nicméně prezident konkurenční organizace WBO Francisco Varcárcel jeho názor na více rozhodčích nesdílí. „Diskutovali jsme o tomto problému mezi organizacemi. Nemyslím si, že iniciativa více rozhodčích boxu něco přinese. Rozhodčí prostě musí být kompetentní a stačí tři. Pokud by se o tom hlasovalo, byl bych proti“. reagoval překvapivě Varcárcel.

Tyson Fury vs Oleksandr Usyk