WBA nařídila souboj Baumgardner vs Choi!

Alycii Baumgardner vs Hyun Mi ChoiV super pérové váze se schyluje ke sjednocující bitvě o všechny čtyři světové tituly. Organizace WBA nařídila duel mezi svou šampiónkou Hyun Mi Choi a vyzývatelkou a trojnásobnou šampiónkou Alycii Baumgardner!

Osmadvacetiletá americká šampiónka „The Bomb“ Alycia Baumgardner (13-1-0, 7 KO) získala světové tituly WBC a IBO loni v listopadu, když v ostře sledovaném duelu ve čtvrtém kole ukončila neporaženou britskou šampiónku Terri Harper.

Pásy úspěšně obhájila letos v dubnu na galavečeru v Manchesteru, kde s jasně vybodovala Edith Soledad Matthysse z Argentiny a připsala si šestou výhru v řadě a dvanáctou v profesionální kariéře.

15. října se postavila ke druhé obhajobě pásů proti dvaatřicetileté šampiónce organizací WBO a IBF Mikaela Mayer (17-1-0, 5 KO). Zápas byl celých deset kol hodně vyrovnaný. Alycia Baumgardner těžila hlavně z rychlosti úderů a na druhé straně Mikaela Mayer dominovala v technice a přesnosti. Ačkoliv to vypadalo, že Mayer měla mírně navrch, tak dva rozhodčí rozhodli 2x 96:95 ve prospěch Baumgardner. Třetí rozhodčí viděl jako vítězku Mayer 97:93.

Alycia Baumgardner

Po zápase se Baumgardner vyjádřila jasně, že chce sjednotit všechny tituly v super pérové váze a že chce pouze čínskou šampiónku organizace WBA Hyun Mi Choi (20-0-1, 5 KO). Nyní ji WBA potěšila a dala oběma boxerkám 30 dní na dohodnutí zápasu.

Dvaatřicetiletá rodačka ze Severní Koreji žijící samozřejmě v Jižní Koreji „Defector Girl Boxer“ Hyun Mi Choi (20-0-1, 5 KO) získala světový titul WBA již v květnu 2014, když jako šampiónka pérové váhy přešla o divizi výše a před limitem vyprovodila Thajku Siriwan Thongmanit.

Čtyři dny po vítězství Baumgardner nad Mayer dokázala na domácím galavečeru v Soulu jasně vybodovala Vanessu Bradford (6-4-2, 0 KO) z Kanady a obhájila titul světový titul organizace WBA již podeváté v řadě.

Hyun Mi Choi