Vémola uškrtil Végha a obhájil titul!

Attila Végh vs Karlos VémolaMáme za sebou turnaj Oktagon 58, který se konal na fotbalovém stadiónu v Edenu. Vyhráli Petrášek, Mazuch, Surdu a hlavní titulový zápas večera ovládl Karlos Vémola, když utáhl ve 2. kole Attilu Végha!

Největší tuzemská organizace Oktagon přesídlila ze sportovních hal a turnaj s pořadovým číslem 58 uspořádala na fotbalovém stadiónu Slavie v pražském Edenu. Turnaj nabídl celkem 10 duelů a bylo se rozhodně na co koukat. Obrovská divácká kulisa ukázala, že o MMA je na domácí scéně obrovský zájem.

Turnaj otevřel zápas v lehké váze, který ovládl turecký zápasník Attila Korkmaz, když ve třetím kole utáhl Makwana Amirkhaniho z Finska. Němec Deniz Ilbay ukončil ve druhém kole Slováka Denise Tripšanskýho. Ve velterové váze překvapivě padl Brazilec Leandro Silva, kterého dokázal na body přetlačit Gruzínec Amiran Gogoladze. V lehké váze urval na vítězství na body také Španěl Acoidan Duque, na kterého nestačil Mago Machaev z Rakouska.

Miloš Petrášek vs Kamil Wojciechowski

V Catchweight si připsal cenné vítězství domácí bijec Miloš Petrášek, který udolal na body Poláka Kamila Wojciechowskiho. A na body skončil také duel lehké váhy mezi Mateuszem Legierskim a Akonne Wanlisem, který ovládl polský bijec. Následovala pauza provázána hudební vložkou a poté do klece nastoupil domácí válečník Jaroslav Pokorný a irský vyzývatel Shem Rock. Zápas se však českému bijci nepovedl podle představ, Rock mu skončil po pár sekundách na zádech a následně dokázal nekompromisně uškrtit.

Shem Rock vs Jaroslav Pokorný

Ve střední váze překvapil slovenský válečník Marek Mazúch, který umlátil už po minutě a patnácti vteřinách favorizovaného Davida Zawadu z Německa a připisuje si třetí výhru v řadě a především velmi cenné vítězství. Bývalý šampión velterové váhy David Kozma dostal v prvním kole tvrdý vypínák od Rumuna Iona Surdu, který se tak střetne o titul v divizi s Miranem Gogoladzem.

Ion Surdu vs David Kozma

V hlavním zápase turnaje Oktagon 58 nás čekala odveta století mezi dvěma legendami, Karlosem „Terminátorem“ Vémolou a Attilou „Pumukli“ Véghem Jejich první duel v roce 2019 přepsal dějiny bojových sportů na českém a slovenském území a ovládl ho v prvním kole tvrdým knockoutem Attilla Végh. Odveta však nabídla úplně jiný příběh. Vémola jasně dominoval a ve druhém kole dokázal Végha utáhnout a obhajuje titul šampióna polotěžké váhy.

Attila Végh vs Karlos Vémola

Původně se mělo jednat o poslední zápas Karlose Vémoly, ale společně s promotéry si nechal otevřenou cestu k završení trilogie s Attilou. Místo toho aby dal rukavice do středu oktagonu tak dal jednu promotérovi Ondřejovi Novotnému a druhou týmu Attily Végha s tím, že pokud budou mít o rozhodující zápas zájem, mají zavolat. Následně Novotný tuto možnost nevyloučil.

Attila Végh vs Karlos Vémola


KOMPLETNÍ VÝSLEDKY

Lehká váha
Attila Korkmaz 🇹🇷🆚🇫🇮 Makwan Amirkhani
3. kolo SUB

Pérová váha
Deniz Ilbay 🇩🇪🆚🇸🇰 Denis Tripšanský
2. kolo TKO

Velterová váha
Miran Gogoladze 🇬🇪🆚🇧🇷 Leandro Silva
Na body 

Lehká váha
Acoidan Duque 🇪🇸🆚🇦🇹 Mago Machaev
Na body

Domluvená váha
Miloš Petrášek 🇨🇿🆚🇵🇱 Kamil Wojciechowski
Na body

Lehká váha
Mateusz Legierski 🇵🇱🆚🇬🇧 Akonne Wanliss
Na body

Lehká váha
Shem Rock 🇮🇪🆚🇨🇿 Jaroslav Pokorný
3. kolo SUB

Střední váha
Marek Mazúch 🇸🇰🆚🇩🇪 David Zawada
1. kolo KO

Velterová váha
Ion Surdu 🇷🇴🆚🇨🇿 David Kozma
1. kolo KO

Polotěžká váha TITUL
Karlos Vémola 🇨🇿🆚🇸🇰 Attila Végh
2. kolo SUB