Usyk: Souboj s Furym bude jako každý jiný!

Oleksandr UsykÚřadující šampión těžké váhy nevidí ve Furym nic neobvyklého a duel s ním bere jako každý jiný. Speciální je však podstata, že v souboji půjde poprvé o všechny 4 pásy!

„Doufám, že se ten boj stane, protože ho potřebuji já, ale i on. Je to pro nás oba velmi důležitý zápas, vždyť žádný boxer těžké váhy ještě nedržel všechny čtyři světové tituly. Je to velká příležitost zapsat se do historie tohoto sportu“. Říká ukrajinský boxer, který má v držení světové tituly WBA super, WBO, IBF a menší organizace IBO.

„Ano, samozřejmě bude nebezpečný, má jiný styl a je troufalejší než třeba Joshua, ale rozhodně se Furyho nebojím. Tohle bude zápas jako každý jiný. Je to prostě velký muž, který ještě nikdy neprohrál proti muži, který má také pás a také nikdy neprohrál“. Pokračuje Usyk.

„Pokud je člověk větší než já, neznamená to, že je silnější než já. Pokud má delší ruce, neznamená to, že to bude jeho výhoda. Boxuji od svých 15 let a pořád mi říkali, že bych neměl boxovat. Říkali mi, že nic nedokážu, ale já vyhrál olympijské hry a stal se také světovým šampiónem“. Zakončil šampión.

Oleksandr Usyk

Sjednocující bitva mezi Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO) a Oleksandrem Usykem (20-0-0, 13 KO) je předběžně plánovaná na 29. dubna v Londýně. Jenže finální dohoda stále nepadla, čas se nezadržitelně krátí a už i britský promotér Frank Warren vidí v dubnovém termínu pochyby.

Tyson Fury