UFC 300: Kompletní výsledky!

Alex Pereira vs Jamahal HillMáme za sebou jubilejní turnaj UFC 300 a českým fanouškům udělalo samozřejmě největší radost vítězství Procházky na Rakičem. Zhang vybodovala Yan a obhájila titul ve slámové váze. Pereira sestřelil Hilla v 1. kole!

Jubilejní turnaj nejprestižnější MMA organizace na světě UFC nabídl celkem 13 našlapaných duelů, které byli rozděleny do třech částí. V předzápasech utáhl Deiveson Figueiredo ve druhém kole Codyho Garbrandta, Bobby Green jasně vybodoval Jimiho Millera, Jéssica Andrade v těžkém duelu přetlačila na body Marinu Rodriguez a Renato Moicano ukončil ve druhém kole Jalina Turnera.

Hlavní předzápasy odstartoval Diego Lopes, který už v prvním kole zničil Sodiqa Yusuffa. Bývalá šampiónka Holly Holm nestačila na Kaylu Harrison, která ji utáhla ve druhém kole. To bývalý šampión bantamu Aljamain Sterling jasně vybodoval v pérové váze Calvina Kattara. Předzápasovou kartu uzavřel velmi očekávaný duel v polotěžké váze mezi českým samurajem Jiřím Procházkou a Rakušanem Aleksandarem Rakičem. Procházka měl ze začátku zápasu problémy, ale duel dokonale otočil a Rakiče umlátil v polovině druhého kola.

Jiří Procházka vs Aleksandar Rakič

Hlavní kartu otevřel duel ve střední váze, ve kterém Bo Nickal uškrtil ve druhém kole Codyho Brundageho. V lehké váze nestačil ve vyrovnané bitvě bývalý šampión divize Charles Oliveira na Armana Tsarukyana. O Symbolický pás BMF v lehké váze se poprali bývalí šampióni Max Holloway a Justin Gaethje. Duel nabídl parádní bitvu, která se už chýlila ke svému konci, když vteřinu před koncem vytasil Holloway tvrdý a přesný úder a Gaethje knockoutoval.

Do prvního titulového zápasu turnaje UFC 300 nastoupila čtyřiatřicetiletá úřadující čínská šampiónka slámové váhy Zhang Weili, kterou vyzvala stejně stará krajanka Yan Xiaonan. Zápas nabídl velmi tvrdou bitvu, ve které dominovala od začátku zápasu Zhang a Yan byla jak v prvním tak ve druhém kole blízko uškrcení. Ve třetím kole se však role obrátili a Zhang lehce na svou krajanku ztrácela. Ve čtvrtém kole opět dominovala Šampiónka, když většinu kola masírovala vyzývatelku na zemi a Yan byla ráda, že toto kolo přežila. Poslední kolo nabídlo stejný obrázek a Zhang zaslouženě dokráčela za obhajobou titul. Nicméně Yan ji nedala výhru zadarmo a ukázala neskutečnou odolnost.

Zhang Weili vs Yan Xiaonan

Vyvrcholení turnaje UFC 300 v Las Vegas nabídlo titulovou bitvu v polotěžké váze, ve které se střetli přemožitel Jiřího Procházky a úřadující brazilský šampión organizace Alex Pereira, kterého vyzval bývalý šampión ze Spojených států Jamahal Hill. Zápas začal zvolna a pomalu gradoval. Z ničeho nic však šampión vytasil přesný úder na bradu, Hill šel k zemi a tam jej už bez problému Brazilec dokončil. Dočkáme se titulové odvety s Jiřím Procházkou?

Alex Pereira vs Jamahal Hill


PŘEDZÁPASY

Bantamová váha
Deiveson Figueiredo 🆚 Cody Garbrandt
2. kolo SUB

Lehká váha
Bobby Green 🆚 Jim Miller
30:27 – 30:25 – 29:26

Slámová váha
Jéssica Andrade 🆚 Marina Rodriguez
29:28 – 29:28 – 28:29

Lehká váha
Renato Moicano 🆚 Jalin Turner
2. kolo TKO

HLAVNÍ PŘEDZÁPASY

Pérová váha
Diego Lopes 🆚 Sodiq Yusuff 
1. kolo TKO

Bantamová váha
Kayla Harrison 🆚 Holly Holm 
2. kolo SUB

Pérová váha
Aljamain Sterling 🆚 Calvin Kattar
30:27 – 30:27 – 30:27

Polotěžká váha
Jiří Procházka 🆚 Aleksandar Rakić 
2. kolo

HLAVNÍ KARTA

Střední váha
Bo Nickal 🆚 Cody Brundage
2. kolo SUB

Lehká váha
Arman Tsarukyan 🆚 Charles Oliveira
29-28 – 29:28 – 28:29 

Lehká váha (Symbolický BMF titul)
Max Holloway 🆚 Justin Gaethje
5. kolo KO

Slámová váha (Titul)
Zhang Weili vs Yan Xiaonan
49:45 – 49:45 – 49:45

Polotěžká váha (Titul)
Alex Pereira vs Jamahal Hill
1. kolo KO