UFC 285: Jones vs Gane!

Jon Jones vs Ciryl Gane UFC 285Již v sobotu se na scénu se vrací legendární Jon Jones, který se střetne na galavečeru UFC 285 o uvolněný titul těžké váhy s Cirylem Gane! V Oktagonu také šampiónka Valentina Shevchenko!

4.3.2023 – T-Mobile Arena, Las Vegas, USA
UFC 285
Těžká váha
Jon Jones 🇺🇸🆚🇫🇷 Ciryl Gane
Přímý přenos na Premier Sport!

Šestatřicetiletý Francis Ngannou získal titul těžké váhy v březnu 2021, když v odvetě knockoutoval ve druhém kole Stipe Miočiče. Následně pás loni v lednu obhájil, když těsně na body přetlačil Ciryla Ganeho. Další zápas však nepřidá, protože neprodloužil s UFC smlouvu.

Francis Ngannou

UFC se následně rozhodla, že se o uvolněný titul těžké váhy střetnou pětatřicetiletý legendární bývalý šampión polotěžké váhy Jon Jones a dvaatřicetiletý francouzský válečník Ciryl Gane, který má na svém kontě jedinou porážku s Ngannou.

Ciryl Gane

Jon Jones prakticky držel titul v polotěžké váze od roku 2011 až do svého zatím posledního zápasu v únoru 2020, kdy na UFC 247 dokázal jasně vybodovat Dominicka Reyese. Jones se tak vrací po tříleté pauze na místo činu a čeká ho debut v nejtěžší váhové divizi.

Jon Jones

Na galavečeru také uvidíme dlouholetou šampiónu muší váhy Valentinu Shevchenko, která má před sebou již osmou obhajobu titulu. Ten získala již v roce 2018, když na UFC 231 vybodovala polskou válečnici Joannu Jędrzejczyk. V sobotu se ji do cesty postaví mexická fighterka Alexa Grasso, která má nyní skvělou formu a vyhrála čtyři zápasy v řadě.

Valentina Shevchenko