UFC 282: Procházka vs Teixeira 2!

0Jiří Procházka vs Glover Teixeira 2Český válečník Jiří Procházka má před sebou první obhajobu pásu v polotěžké váze. V odvetě se mu na UFC 282 postaví Glover Teixeira!

10.12.2022 – T-Mobile Arena, Las Vegas, USA
UFC 282
Polotěžká váha
Jiří Procházka 🇨🇿🆚🇧🇷 Glover Teixeira 2
Přímý přenos na Premier Sport!

11. června v noci se konal galavečer UFC 275 a pro české fanoušky jednoznačně nejprestižnější bitva v historii MMA. Do oktagonu nastoupili dvaačtyřicetiletý brazilský šampión Glover Teixeira a devětadvacetiletý český samuraj Jiří Procházka.

Brazilec získal pás v polotěžké váze ve svém posledním duelu loni 30. října na galavečeru UFC 267 v Abú Dhabí. Tehdy měl být další kořistí pro polského šampióna Jana Blachowicze. Jenže Teixeira všechny překvapil a šampióna dokázal už ve druhém kole uškrtit a titul urval pro sebe.

Teixeira se tak postavil k první obhajobě pásu a do cesty se mu postavil bývalý šampión japonské organizace Rizin Jiří Procházka. Český bijec měl na svém kontě dvanáct výher v řadě a v UFC vyhrál oba předchozí duely před limitem. Nejdříve v červenci 2020 ukončil ve druhém kole Volkana Oezdemira a loni v květnu i Dominicka Reyese.

Jiří Procházka vs Glover Teixeira

Titulová bitva nabídla hodně divoké první kolo, Procházka takticky měnil gardy a Teixeira se jej naopak snažil dostat na zem, což se mu podařilo. Procházka se však z nekomfortní situace dokázal dostat. Před koncem kola jej Brazilec opět dostal k zemi, ale Procházka toho nakonec využil ve svůj prospěch a Teixeirovi do pauzy na zemi naložil.

Druhé kolo nabídlo mnohem akčnější podívanou, Procházka v postoji jasně dominoval a šampióna skvěle trefoval údery, lokty a kolenem. Jenže na konci kola propadl pod Teixeiru a v souboji na zemi pro změnu dominoval Brazilec a otevřel tvrdým loktem Procházkovi obočí.

Ve třetím kole Brazilcovi začali docházet síly a jeho pokusy o takedowny se mu už vůbec nedařili. Naopak český vyzývatel opět skvěle trefoval a dokonce převzal dominanci i na zem, kde soupeře zasypal spousty údery. Teixeira se na konci kola ještě dokázal přetočit a Procházku přiškrtit, ale Procházka vše ustál.

Jiří Procházka vs Glover Teixeira

Do čtvrtého kola načerpal Teixeira síly a dokázal po minutě a půl Procházku parádně hodit na zem. Tam Brazilec začal opět dominovat a Procházku dlouho držel v sevření. Ale Procházka se z těžké situace dokázal zase dostat a kolo ukončil v lepší pozici.

Duel došel až do posledního pátého kola a kolo začal lépe úřadující šampión, který českého bijce trefil knockoutovým úderem a následně jej zkusil utáhnout v gilotině. To se mu naštěstí nepodařilo, ale Procházka začal hodně inkasovat v postoji a Teixeira skvěle boxersky trefoval. Duel se následně dostal opět na zem a český válečník ukončil dokázal Teixeiru uškrtit před koncem kola a získat tak titul v polotěžké váze.

Jiří Procházka vs Glover Teixeira

Hned po zápase se začalo spekulovat, s kým se Procházka při své první obhajobě. Bude to Polák Jan Blachowicz? Rus Magomed Ankalaev? Nebo odveta s Brazilcem Gloverem Teixeirou. Český samuraj si nakonec vybral odvetu s Teixeirou a ta se bude konat 10. prosince.

Na galavečeru zároveň uvidíme souboj dvojky s trojkou – Blachowicz vs Ankalaev. Vítěz tohoto duelu následně vyzve šampióna a my budeme držet pěsti, aby to byl stále Jiří Procházka.

Jiří Procházka