UFC 280: Muradov vs Borralho!

Makhmud Muradov vs Caio BorralhoUzbecký válečník Makhmud Muradov se vrací po roce do oktagonu UFC a již tuto sobotu ve Spojených arabských emirátech vyzve Brazilce Caia Borralha!

Dvaatřicetiletý Uzbek „Mach“ Makhmud Muradov v UFC debutoval v září 2019 kdy ovládl tříkolovou bitvu na body s italským tvrďákem Alessiem Di Chiricem. Následně na konci roku 2019 ukončil ve třetím kole amerického veterána Trevora Smitha.

V roce 2020 si dal Muradov od zápasení pauzu a vrátil se až loni v lednu a to do těžkého zápasu s americkým ranařem Andrewem Sanchezem. Očekávaná bitva skončila ve třetím kole, kdy Sancheze parádní trefou roztančil a následně také ukončil.

Makhmud Muradov

Ovšem 28. srpna v Las Vegas přišla první porážka. Muradov překvapivě nestačil na amerického bijce Geralda Meerschaerta. Američan ve druhém kole dokázal macha několikrát tvrdě zasáhnout a následně jej také dostat na zem, kde si ho skvěle chytil, přetočil si ho do kravaty a utáhl.

Letos se měl Muradov vrátit 26. února v Las Vegas a utkat se na galavečeru UFC Fight Night 202 s Lotyšem Mishou Cirkunovem. Jenže na konci ledna se Muradov v přípravě zranil a zápas tak musel být zrušen. Byl v přípravě na další duel, ale i ten byl nakonec zrušen.

Makhmud Muradov vs Caio Borralho

Na začátku srpna Muradov na svém instagramovém účtu oznámil, že se definitivně vrátí na galavečeru UFC 280, který se bude konat již tuto sobotu ve Spojených arabských emirátech a jeho soupeřem bude Brazilec Caio Borralho, který už sedm let neprohrál a od poslední porážky v roce 2015 má na svém kontě 11 výher v řadě.

Pod hlavničkou UFC odzápasil celkem 4 duely, nejprve dva vyhrál v rámci Dana White’s Contender Series 2021 a letos už si připsal dvě vítězství v rámci plnohodnotného galavečera. V dubnu ukončil ve třetím kole ruského bijce Gadzhiho Omargadzhieva a naposledy na začátku července vybodoval arménského bojovníka Armena Petrosyana.

UFC 280

Hlavními zápasy večera budou titulové bitvy v bantamové a lehké váze. Charles Oliveira a Islam Makhachev se utkají o uvolněný pás lehké váhy a Aljamain Sterling bude obhajovat pás bantamové váhy proti T.J. Dillashawovi. Přímý přenos bude vysílat Premier sport.