Tyson Fury vs Francis Ngannou

Tyson Fury vs Francis NgannouSouboj mezi úřadujícím šampiónem těžké váhy Tysonem Furym a bývalým šampiónem MMA organizace UFC Francisem Ngannou se uskuteční za 2 měsíce v Saúdské Arábii!

Šestatřicetiletý MMA válečník a bývalý šampión organizace UFC Francis Ngannou loni v lednu obhájil pás šampióna těžké váhy, když na galavečeru v americkém Anaheimu vybodoval francouzského vyzývatele Ciryla Gane. Následně se však s vedením UFC nedomluvil na pokračovaní, odmítl extrémní částku a stal se volným fighterem.

Poté začal dostávat několik nabídek od konkurenčních organizací. Okolo šampióna kroužili přední světové organizace jako PFL, Bellator nebo BKFC, která se zaměřuje na boj bez rukavic. Po roce váhání nakonec podepsal smlouvu s americkou MMA organizací Professional Fighters League, která ho i pustí do boxerského duelu s Tysonem Furym.

Zápas s neporaženým úřadujícím světovým šampiónem organizace WBC se bude konat 28. října v Saúdské Arábii. Samozřejmě se nebude boxovat o titul, protože Ngannou nefiguruje v žebříčku WBC ani v žádné jiné. Duel ostře kritizuje především Oleksandr Usyk, který chce sjednocující duel.

Tyson Fury získal světový titul WBC v únoru 2020, když v sedmém kole ukončil tehdejšího šampióna Deontaye Wildera. Pás následně obhájil v odvetě s Wilderem a krajany Dereckem Chisorou a Dillianem Whytem.

Tyson Fury vs Francis Ngannou