Tváří v tvář: Teixeira vs Hill o titul!

Glover Teixeira vs Jamahal HillJiž tuto sobotu nás čeká galavečer UFC 283 a o uvolněný titul v polotěžké váze střetnou Brazilec Glover Teixeira a Američan Jamahal Hill! Video v článku!

21.1.2023 – Rio de Janeiro, Brazílie
UFC 283
Polotěžká váha
Glover Teixeira 🇧🇷🆚🇺🇸 Jamahal Hill
Přímý přenos na Premier Sport!

Třiačtyřicetiletý brazilský válečník Glover Teixeira se nakonec titulové bitvy dočká. Na galavečeru UFC 283 se na domácí brazilské půdě střetne s jednatřicetiletým americkým zápasníkem Jamahalem Hillem. Vítěz by se měl následně utkat s českým bijcem Jiřím Procházkou, který ze zdravotních důvodů v loňském roce pás šampióna uvolnil.

O uvolněný titul v polotěžké váze se nejdříve na galavečeru UFC 282 utkali Polák Jan Blachowicz a Dagestánec Magomed Ankalaev. Zápas však skončil překvapivou remízou a titul tak nezískal nikdo. Prezident UFC Dana White a promotéři organizace nakonec upekli úplně nový duel Teixeira vs Hill.

Na galavečeru nás čeká ještě jeden titulový zápas a v něm se již počtvrté v kariéře utkají úřadující šampión muší váhy Deiveson Figueiredo a prozatímní šampión Brandon Moreno. Zápasníci mají vzájemnou bilanci 1-1-1. První duel skončil remízou (UFC 256), druhý vyhrál Figueiredo (UFC 263) a ve třetím pro změnu vyhrál Moreno (UFC 270).

UFC 283