Tváří v tvář: Haney vs Loma!

Devin Haney vs Vasyl LomachenkoNeporažený král lehké váhy Devin Haney a bývalý světový šampión Vasyl Lomachenko se střetli tváří v tvář na tiskové konferenci! Video v článku!

20.5.2023 – MGM Grand, Las Vegas, USA
Lehká váha
Devin Haney 🇺🇸🆚🇺🇦 Vasyl Lomachenko
Přímý přenos na ESPN!

Neporažená americká a světová jednička „The Dream“ Devin HANEY (29-0-0, 15 KO) a ukrajinská jednička a světová čtyřka „Loma“ Vasyl LOMACHENKO (17-2-0, 11 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světové tituly všech čtyř organizací WBA, WBC, WBO a IBF!

Čtyřiadvacetiletý americký neporažený král lehké váhy „The Dream“ Devin Haney (29-0-0, 15 KO) získal všechny čtyři prestižní světové tituly WBA super, WBC, WBO a IBF loni v červnu, když s přehledem vybodoval tehdejšího šampióna Gerorge Kambosose (20-2-0, 10 KO) na jeho vlastní půdě v Austrálii.

Devin Haney vs Vasyl Lomachenko

Odveta se následně konala 16. října a dějištěm byla opět Austrálie. Už před duelem Haney sliboval, že ho Kambosos nemá čím překvapit a že ho opět s přehledem porazí. Jeho slova se stala skutečností a Haney předvedl naprosto famózní výkon a Kambosose vybodoval ještě dominantněji než v prvním zápase a tituly obhájil.

Devin Haney

Na druhé straně ukrajinský boxer „Loma“ Vasyl Lomachenko (17-2-0, 11 KO) v minulosti držel světové tituly v pérové, super pérové a také v lehké váze. V lehké váze držel pásy WBA, WBC a WBO až do října 2020, kdy jej překvapivě jasně vybodoval Teofimo Lopez (18-1-0, 13 KO).

Lomachenko se vrátil do ringu následující rok v červnu a v devátém kole ukončil japonskou hvězdu Masayoshiho Nakataniho (20-3-0, 14 KO). Ještě tentýž rok si vyšlápl i na boxera z Ghany Richarda Commeye (30-5-1, 27 KO), kterého jasně vybodoval a získal Interkontinentální titul organizace WBO.

Devin Haney vs Vasyl Lomachenko

Ukrajinský boxer naposledy boxoval loni v říjnu, když na galavečeru v New Yorku dokázal vybodovat amerického boxera Jamaine Ortize (16-1-1, 8 KO) a hlasitě si řekl o titulovou bitvu, kterou 20. května také dostane. Dvojnásobného olympijského vítěze tak opět čeká možnost, aby se stal opět profesionálním mistrem světa.

Devin Haney vs Vasyl Lomachenko