Tváří v tvář: Fury vs Ngannou na tiskovce!

Tyson Fury vs Francis NgannouTyson Fury a Francis Ngannou tváří v tvář na tiskové konferenci před sobotním duelem o speciální pás WBC! Video v článku!

Galavečer v Saúdské Arábii nabídne v sobotu mnoho zajímavých duelů těžké váhy. Do ringu se vrací ruská jednička Arslanbek Makhmudov (17-0-0, 16 KO), kterého čeká americký boxer Junior Anthony Wright (20-4-1, 17 KO). V ringu se také představí bývalý světový šampión těžké váhy Joseph Parker (32-3-0, 22 KO) a jeho soupeřem bude kanadská jednička Simon Kean (23-1-0, 22 KO).

O Evropský titul EBU v nejtěžší váhové divizi změří síly dva neporažení britští boxeři. Úřadující šampión David Adeleye (12-0-0, 11 KO) a Fabio Wardley (16-0-0, 15 KO). Dalšími oznámenými duely jsou Moses Itauma (5-0-0, 3 KO) vs Istvan Bernath (10-1-0, 8 KO) nebo velmi zajímavý duel Martin Bakole (19-1-0, 14 KO) vs Carlos Takam (40-7-1, 28 KO).

V hlavním duelu se střetnou pětatřicetiletý neporažený úřadující šampión těžké váhy organizace WBC „The Gypsy King“ Tyson Fury (33-0-1, 24 KO) se sedmatřicetiletým bývalým šampiónem MMA organizace UFC „Predatorem“ Francisem Ngannou, pro kterého to bude debut v profesionálním boxu. Duel je vypsán na 10 kol a samozřejmě se nebudu boxovat o světový titul, protože Ngannou nefiguruje v žebříčku organizace.

Ve Spojených státech a na britských ostrovech bude zápas vysílán pouze prostřednictvím dražších PPV, ale pro globální trh získala práva streamovací platforma DAZN, takže galavečer bude dostupný i v České republice.


Pokud Tyson Fury dokáže Fracise Ngannou hladce porazit a nepřivodí se nějaké zranění, tak je velká pravděpodobnost, že bychom sjednocující duel s šampiónem WBA, WBO, IBF a IBO mohlo vidět již 23. prosince. Oba týmy se dohodli na všech náležitostech a čeká se jen jak dopadne sobotní duel.

Fury vs Ngannou fightcard