Tszyu vs Mendoza o pás WBO!

Tim Tszyu vs Brian MendozaNeporažený šampión super velterové váhy Tim Tszyu se již tuto neděli střetne s americkým vyzývatelem Brianem Mendozou o světový titul organizace WBO!

15.10.2023 – GC Convention Centre, Austrálie
Super velterová váha
Tim Tszyu 🇦🇺🆚🇺🇸 Brian Mendoza
Přímý přenos na ShowTime

Neporažená australská jednička a světová dvojka „The Soul Taker“ Tim TSZYU (23-0-0, 17 KO) a americká dvojka a světová trojka „La Bala“ Brian MENDOZA (22-2-0, 16 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace WBO!

Osmadvacetiletý Australan s ruskými kořeny Tim Tszyu (22-0-0, 16 KO) držel od roku 2019 menší globální titul organizace WBO, který až do loňského března celkem sedmkrát úspěšně obhájil. Následně organizace rozhodla, že se Tszyu střetne s králem divize Jermellem Charlem.

Jenže Charlo se před soubojem zranil a WBO rozhodlo o souboji o prozatímní titul. Duel se konal letos 12. března v Austrálii a proti domácímu Timovi Tszyu se postavil dvaatřicetiletý americký boxer „Super Bad“ Tony Harrison (29-4-1, 21 KO). Tszyu v devátém kole Američana zatlačil do provazů, kde ho obdaroval pěti zvedáky a Harrison šel k zemi. Po počítání chtěl sice ještě pokračovat, ale ringový Danrex Tapdasan otřeseného boxera ukončil.

Tim Tszyu

Tszyu v červnu pás úspěšně obhájil, když už v prvním kole knockoutoval mexického boxera Carlose Ocampa. O víkendu nastoupil Charlo do duelu s Canelem a organizace WBO mu odebrala světový titul a Tszyu se stal oficiálně regulérním šampiónem této organizace.

V neděli ho tak čeká první zápas s plnohodnotným titulem a do cesty se mu postaví devětadvacetiletý americký boxer Brian Mendoza. Mendoza ve svém posledním duelu letos v dubnu ukončil v sedmém kole Sebastiana Fundora a získal prozatímní světový titul WBC.

Tim Tszyu vs Brian Mendoza