Titulové bitvy: Davis vs Martin a Benavidez vs Gvozdyk!

Davis vs Martin a Benavidez vs GvozdykJiž tuto sobotu nás na galavečeru v MGM Grand v Las Vegas čekají dvě titulové bitvy. Gervonta Davis a Frank Martin se střetnou o pás WBA a David Benavidez s Oleksandrem Gvozdykem o prozatímní pás WBC!

15.6.2024 – MGM Grand, Las Vegas, USA
Lehká váha
Gervonta Davis 🇺🇸🆚🇺🇸 Frank Martin
Přímý přenos na Prime Video

Neporažená americká a světová jednička „Tank“ Gervonta DAVIS (29-0-0, 27 KO) a neporažená americká trojka a světová sedmička „The Ghost“ Frank MARTIN (18-0-0, 12 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace WBC!

Devětadvacetiletý úřadující šampión lehké váhy Gervonta Davis získal titul WBA již v roce 2019, když ve dvanáctém kole ukončil Kubánce Yuriorkise Gambou. Pás následně pětkrát úspěšně obhájil, když postupně porazil Lea Santa Cruze, Maria Barriose, Isaaca Cruze, Rolanda Romera a naposledy loni v lednu také Hectora Luise Garciu.

Následně si v dubnu odskočil do super lehké váhy, kde se střetl s Ryanem Garciou. Davis předvedl naprosto dominantní výkon a Garciu dokázal knockoutovat v sedmém kole. V sobotu ho čeká opět obhajoba světového titulu v lehké váze a do cesty se mu postaví stejně starý krajan Frank Martin. Američan zvládl v rámci eliminátoru organizace WBA porazit Michela Riveru a naposledy v červenci také Artema Harutyunyana a stal se tak povinným vyzývatelem Davise.

Na galavečeru se také mezi šestnáct provazů vrací prozatímní šampión polotěžké váhy organizace WBC David Benavidez (28-0-0, 24 KO), kterého vyzve bývalý světový šampión z Ukrajiny Oleksandr Gvozdyk (20-1-0, 16 KO). Potvrzen byl také souboj o světový titul WBC ve střední váze Carlos Adames (23-1-0, 18 KO) vs Terrell Gausha (24-3-1, 12 KO). Galavečer z Las Vegas bude vysílat Prime Video.

Gervonta Davis vs Frank Martin