Titulová bitva Blachowicz vs Ankalaev již dnes v noci!

Jan Blachowicz vs Magomed AnkalaevDnes v noci se galavečeru UFC 282 poperou o uvolněný titul v polotěžké váze bývalý šampión Jan Blachowicz a Magomed Ankalaev! Přímý přenos na Premier Sport!

DNES – T-Mobile Arena, Nevada, USA
UFC 282
Polotěžká váha
Jan Blachowicz 🇵🇱🆚🇷🇺 Magomed Ankalaev
Přímý přenos na Premier Sport!

Devětatřicetiletý polský bijec Jan Blachowicz již v minulosti titul v polotěžké váze vlastnil, když v září 2020 dokázal na galavečeru UFC 253 v Abú Dhabí zničit technickým KO ve druhém kole Američana Dominicka Reyese. Pás následně loni v březnu obhájil, když jasně vybodoval tehdejšího šampióna střední váha Israela Adesanyu.

Ke druhé obhajobě se postavil loni v říjnu na galavečeru UFC 267 a bylo to opět v Abú Dhabí, kde pás získal. Do cesty se mu postavil brazilský veterán Glover Teixeira. Ačkoliv byl Blachowicz velkým favoritem, tak jej Teixeira dokázal ve druhém kole uškrtit a sebrat mu pás.

Jan Blachowicz

Brazilec však držel pás pouze do první obhajoby, než ho letos v červnu dokázal v pátém kole utáhnout český bijec Jiří Procházka. Odveta se měla konat na nadcházejícím galavečeru UFC 282, jenže Procházka se před týdnem zranil a po naléhání organizace pás uvolnil.

UFC v čele s Danou White následně rozhodli, že se o titul utká Teixeira a Ankalaev. Jenže Brazilce tento souboj odmítl s tím, že by potřeboval na přípravu více času. Následně bylo rozhodnuto, že o uvolněný titul půjde právě bývalý šampión Jan Blachowicz a třicetiletý Magomed Ankalaev.

Magomed Ankalaev

Magomed Ankalaev má na svém kontě pouze jedinou porážku, kterou mu při debutu v UFC uštědřil v roce 2018 britský fighter Paul Craig. Od té doby si připsal 9 vítězství v řadě, když naposledy letos v červenci na galavečeru UFC 277 v americkém Dallasu ukončil ve druhém kole Američana Anthony Smith.


Jan Blachowicz vs Magomed Ankalaev
PŘEDZÁPASY

Bantamová váha
Cameron Saaiman vs Steven Koslow
Muší váha
Vinicius Salvador vs Daniel da Silva
Pérová váha
T.J. Brown vs Erik Silva
Polotěžká váha
Ovince Saint Preux vs Antonio Trocoli
Pérová váha
Billy Quarantillo vs Alexander Hernandez

HLAVNÍ PŘEDZÁPASY

Střední váha
Chris Curtis vs Joaquin Buckley
Střední váha
Edmen Shahbazyan vs Dalcha Lungiambula
Bantamová váha
Raul Rosas Jr. vs Jay Perrin
Těžká váha
Jairzinho Rozenstruik vs Chris Daukaus

HLAVNÍ KARTA

Pérová váha
Bryce Mitchell vs Ilia Topuria
Střední váha
Darren Till vs Dricus du Plessis
Velterová váha
Robbie Lawler vs Santiago Ponzinibbio
Lehká váha
Paddy Pimblett vs. Jared Gordon
Polotěžká váha (TITUL)
Jan Błachowicz vs Magomed Ankalaev