Thorslund vs Cetin o pásy WBC a WBO!

Dina Thorslund vs Seren Cetin Neporažená úřadující šampiónka bantamové váhy Dina Thorslund bude příští sobotu před domácími fanoušky obhajovat světové tituly WBC a WBO!

24.2.2024 – Royal Arena, Kodaň, Dánsko
Bantamová váha
Dina Thorslund 🇩🇰🆚🇹🇷 Seren Cetin
Souboj o tituly WBC a WBO

Neporažená dánská a světová jednička Dina THORSLUND (20-0-0, 8 KO) a neporažená turecká jednička a světová trojka Seren CETIN (11-0-0, 7 KO) se utkají v desetikolové titulové bitvě na galavečeru v dánské Kodani o světové tituly organizací WBC a WBO!

Třicetiletá neporažená šampiónka bantamové váhy Dina Thorslund držela světový titul WBO v super bantamové váze od roku 2018 až do roku 2020. Po třech úspěšných obhajobách se v červnu 2021 přesunula do bantamové váhy a hned v prvním zápasy získala opět světový titul WBO, když s přehledem přeboxovala mexickou boxerku Jassethu Noriegu.

Ještě tentýž rok si připsala první obhajobu, když v sedmém kole knockoutovala další mexickou boxerku Zulinu Munoz. V roce 2022 roce pás obhájila bodovou výhrou nad Niorkis Carreno z Venezuely. Loňský rok odstartovala v únoru, kdy s naprostým přehledem vymazala vyzývatelku z Argentiny Deboru Lopez.

Následně v září vyzvala na domácím galavečeru světovou šampiónku organizace WBC Yuliahn Lunu z Mexika. Sjednocující duel domácí boxerka ovládla naprosto jednoznačně a Mexičanku vybodovala 97:93, 98:92 a 98:91. Nyní má před sebou první obhajobu obou titulů najednou a do cesty se ji postaví Šestadvacetiletá Seren Cetin.

Turecká boxerka získala před dvěma lety stříbrný titul WBC, když ve čtvrtém kole ukončila Rakušanku Evu Voraberger. Loni pás obhájila bodovým vítězstvím nad španělskou boxerkou Mary Romero a stala se povinnou vyzývatelkou právě úřadující šampiónky Diny Thorslund.

Dina Thorslund