The Ring 10: Dnes nás v Brně čeká 11 bitev!

The Ring 10Dnes večer odstartuje společný event The Ring 10 organizací Patron Boxing a Fusion Fight League. Vše vyvrcholí titulovou bitvou v super velterové váze mezi šampionem Patrikem Balážem a vyzývatelem Milanem Ganoškou!

Skvělá atmosféra byla krátce včera po 17. hodině v brněnském obchodním centru Olympia. Fanoušci dorazili již na čtvrteční vážení v hojném počtu a dávali tak tušit, že Boby Centrum bude v pátek večer pořádně našlapané. Poslední lístky sice ještě v prodeji jsou, ale jde o jednotky kusů.

Těžko se divit. Dva zápasy dle pravidel K-1. Dva zápasy pro pravidly thajského boxu včetně hlavního předzápasu Jan Juříček vs. Bernard Plavec. Devět minut štípačky zajištěno. A kolem toho devět soubojů v klasickém boxu.

A také zde se bude nač divit. Hlavní kartu, která startuje v 19:00 hodin, otevřou neporažený domácí Mirko Prokeš (2-0, 1 KO) a plzeňský válečník Mike Juřík (7-9, 6 KO). Čtrnáct z jeho šestnácti duelů skončilo před limitem a i tato čtyřkolová záležitost slibuje pořádnou akci.

Stejně jako další zápasy, gruzínský trojlístek postupně prověří připravenost Jana Poláka, Tomáše Němečka i Milana Procházku, kterého na vážení doprovodila jeho dcerka. Chybět nebude ani pražský Spejbl Gym, byť tentokrát ne kvůli Pepovi Stráníkovi, kterého musel pro očekávaný duel s Patrikem Fialou nahradit týmový parťák Zdeněk Marel.

Milan Procházka

„Pomáhal jsem Pepovi v přípravě. Trénujeme spolu dvakrát, třikrát týdne, spárujeme. Ve Spejblu se všichni připravujeme společně, jako jeden tým. Na Fialu jsem připraven,“ hlásí odhodlaně mezi profíky neporažený 22letý talent, který má šanci na revanš za poslední remízu s Jirkou Kordou.

V podobné roli je také Aleš Makovec, byť ten se o duelu s Tomášem Bezvodou dozvěděl o něco dříve. Také on ale plní roli náhradníka, tentokrát za Mariana Džupku. A také on věří, že může překvapit. Zvláště, když má v zádech elitního českého boxera a také trenéra Pavla Polakoviče. Ten bude mít pořádně napilno. Vlastně více, než kdyby v ringu stál sám.

Poprvé coby kouč totiž seděl se supervizorem večera – Lukášem Konečným – po vážení a lékařské prohlídce u jednoho „jednacího“ stolu. Stolu, kde oba boxeři – Patrik Baláž a Milan Ganoška – a trenéři – spolu s Polakovičem i Miloš Kuběna – poslouchali instrukce k titulové bitvě.

Patrik Baláž vs Milan Ganoška

Ty jsou tradiční – tejpování musí dohlížet někdo z rozhodčích, šmírovat a kontrolovat mohou soupeře i zástupci druhého týmu. Pokud dojde ke konci zápasu kvůli nezaviněnému zranění jednoho (či obou) boxerů před startem zápasu, dojde na verdikt „No Contest“ (bez výsledku), jinak se bude dobodovávat. Zranění nedovolující pokračování duelu po úderu je samozřejmě výhra technickým K.O. A neúmyslný úder pod pás, který zasažený boxer do pěti minut nebude schopen „rozchodit“, znamená jeho prohru, nikoliv diskvalifikaci soupeře.

Pevně ale věřme, že na žádný z těchto scénářů nedojde. A my uvidíme parádní desetikolovou bitvu s bodovým resultátem, nebo případně první titulový knockout na českém území v roce 2024. Pokud nemáte lístek, nebo jej nemůžete zakoupit, je zde možnost sledovat galavečer The Ring také skrze stream. Jen jeho cena je se čtvrteční půlnocí už 269 korun.

The Ring 10