Tereza Bledá je v UFC!

Tereza BledáČeská válečnice Tereza Bledá na začátku září na Dana White’s Contender Series jasně převálcovala Brazilku Nayaru Correii, přesto smlouvu v UFC nedostala. Nyní je vše jinak a čekají ji minimálně 4 zápasy!

Dvacetiletá česká fighterka Tereza Bledá vešla do podvědomí skvělými výkony v organizaci Oktagon, kde v rámci pravidel Underground vyprovodila českou a slovenskou špičku bojové scény. V roce 2020 postupně vybodovala Lucii Pudilovou, Magdu Šormovou a v super finále také Lucii Szabovou.

Na své výkony v Undergroundu navázala také v klasickém MMA, když ještě tentýž rok na galavečeru Oktagon 16 ukončila ve druhém kole francouzskou veteránku Marii Loiseau. V loňském roce pokračovala ve skvělých výkonech a připsala si další čtyři výhry.

Tereza Bledá

V lednu utáhla v prvním kole Polku Judytu Rymarzak, v květnu vybodovala Brazilku Karoline Martins, v červenci na pražské Štvanici ukončil v prvním kole další brazilskou fighterku Ednu Oliveiru Ajalu a naposledy před domácími fanoušky nastoupila, když opět už v prvním kole zničila Mabelly Limu.

Skvělými výkony si tak hlasitě řekla o UFC, které je jejím cílem a její výkony ani neunikli ani prezidentovi slavné organizace Danu Whitovi, který ji poslal pozvánku Dana White’s Contender Series, kde zápasníci z celého světa bojují o vysněnou smlouvu. Bledá se v turnaji utkala s neporaženou brazilskou bojovnicí Nayarou Correii.

Tereza Bledá

Tereza opět předvedla neskutečný výkon a celý zápas byl prakticky tah na jednu bránu a česká válečnice jasně dominovala. Zápas došel až do bodového rozuzlení, kde rozhodčí neměli těžkou práci a Bledá si připsala jednoznačné vítezství 3x 30:26 (jednotlivá kola 1. kolo 10:9, 2. kolo 10:9 a 3. kolo 10:8). Dana White ji nakonec smlouvu nenabídl, ale označil ji za skvělou zápasnici, která ještě šanci dostane.

Nyní však přišel obrat a Tereza Bledá dostala od UFC smlouvu na 4 zápasy. Dokonce zná již datum příštího boje a také jméno soupeřky. To v nejbližších dnech oznámí přímo samotná organizace UFC. Po Lucii Pudilové je tak Bledá druhou českou fighterkou v nejprestižnější MMA lize světa.