Teraji nakonec s náhradním soupeřem o dva tituly!

Kenshiro Teraji vs Anthony OlascuagaŠampión WBA a WBC Kenshiro Teraji má nového soupeře. Zraněného šampióna WBO Jonathana Gonzaleze nahradí již tuto sobotu v Japonsku Američan Anthony Olascuaga!

8.4.2023 – Ariake Arena, Koto-Ku, Japonsko
Lehká muší váha
Kenshiro Teraji 🇯🇵🆚🇺🇸 Anthony Olascuaga
Přímý přenos na Prime Video!

Japonská a světová jednička „The Amazing Boy“ Kenshiro TERAJI (20-1-0, 12 KO) a neporažená americká jednička a světová šestadvacítka „Princesa“ Anthony OLASCUAGA (5-0-0, 3 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světové tituly organizací WBA a WBC!

Jednatřicetiletý japonský šampión Kenshiro Teraji (20-1-0, 12 KO) získal pás WBC již v květnu 2017, když ve vyrovnaném duelu přetlačil na body tehdejšího šampióna z Mexika Ganigana Lopeze. Pás následně úspěšně osmkrát obhájil. V září 2021 nastoupil k deváté obhajobě, která neprobíhala úplně podle plánu a v desátém kole jej překvapivě ukončil krajan Masamichi Yabuki.

Nicméně loni v březnu se konala odveta a tentokrát Teraji nezaváhal, Yabukiho knockoutoval již ve třetím kole a vzal si zpět titul. Ve svém posledním zápase loni v listopadu se staronový šampión postavil k první obhajobě a do cesty se mu postavil do té doby neporažený krajan Hiroto Kyoguchi (16-1-0, 11 KO).

Kenshiro Teraji

Kenshiro Teraji v duelu jasně dominoval, byl rychlejší a především přesnější. Ačkoliv se Kyoguchi snažil, tak na každou kombinaci mu Teraji odpověděl dvakrát tak razantněji. Vše vyvrcholilo v sedmém kole, kdy Teraji trefil dvakrát přímo bradu a Kyoguchi letěl k zemi a ringový Michiaki Someya jej okamžitě odmával. Teraji tak obhájil pás WBC a získal také světový titul WBA super.

V sobotu bude oba pásy obhajovat a do cesty se mu měl původně postavit ve sjednocující bitvě jednatřicetiletý světový šampión organizace WBO Jonathan Gonzalez. Portorický boxer se však zranil a nahradí ho neporažený čtyřiadvacetiletý americký boxer Anthony Olascuaga, který od loňského března drží menší titul organizace WBA.

Kenshiro Teraji vs Anthony Olascuaga