Teofimo Lopez má titul WBO!

Josh Taylor vs Teofimo LopezBývalý světový šampión lehké váhy dokázal v nočním duelu vybodovat Joshe Taylora a je novým mistrem světa v super lehké váze! Video ze zápasu v článku!

DNES – Madison Square Garden, New York, USA
Super lehká váha
Teofimo Lopez 🇺🇸🆚🇬🇧 Josh Taylor
Steve Gray 115:113
Joseph Pasquale 115:113
Benoit Roussel 117:111

Pětadvacetiletý americký boxer „The Takeover“ Teofimo Lopez (19-1-0, 13 KO) před třemi lety šokoval svět, když vybodoval tehdejšího šampióna lehké váhy Vasyla Lomachenka a vzal tři tituly lehké váhy. O rok později o ně však přišel, když nestačil ve vypjatém duelu na Australana George Kambosose.

Následně přešel do super lehké váhy kde loni získal nejdříve výhrou nad Pedrem Campou pásy Severní Ameriky a následně v prosinci porazil také Sandora Martina a získal Mezinárodní pás WBO. Organizace jej následně určila jako povinného vyzývatele a včera stanul tváří v tvář šampiónovi.

Na druhé straně jednatřicetiletý britský boxer Josh Taylor (19-1-0, 13 KO) v květnu 2021 vybodoval v Las Vegas Američana Jose Carlose Ramireze (27-1-0, 17 KO) a sjednotil všechny čtyři prestižní tituly WBA, WBO, WBC a IBF v super lehké váze. Loni v únoru se na galavečeru v Glasgow postavil k první obhajobě a jeho soupeřem byl krajan Jack Catterall (26-1-0, 13 KO).

Taylor sice duel těsně vyhrál na body 114:111, 113:122 a 112:113, ale po zápase oznámil přechod do velterové váhy. Ten se nakonec nekonal a odmítal povinné obhajoby titulů. Britský boxer tak postupně přišel o tři pásy a včera obhajoval pouze zbylý pás WBO.

Josh Taylor vs Teofimo Lopez

Taylor začal zápas dobře a první tři kola kontroloval. Ve čtvrtém kole začal Lopez tlačit a Taylor začínal cítit sílu přemožitele Vasyla Lomachenka. Poté se zápas vyrovnal a od druhé poloviny dominoval především Lopez, který byl rychlejší a tvrdší. V posledních kolech měl Taylor velké problémy a chvílemi byl blízko ukončení. Duel nakonec došel až do navršení všech dvanácti kol a rozhodčí rozhodli o novém šampiónovi divize.