Stevenson vs Conceicao o tituly WBC a WBO!

Shakur Stevenson vs Robson ConceicaoNeporažený šampión super pérové váhy Shakur Stevenson má před sebou další obhajobu. Do cesty se mu postaví brazilský válečník Robson Conceicao!

23.9.2022 – Prudential Center, Newark, USA
Super pérová váha
Shakur Stevenson 🇺🇸🆚🇧🇷 Robson Conceicao
Přímý přenos na ESPN!

Neporažená americká a světová jednička Shakur STEVENSON (18-0-0, 9 KO) a brazilská jednička a světová jedenáctka „Nino“ Robson CONCEICAO (17-1-0, 8 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světové tituly organizací WBC a WBO!

Pětadvacetiletý americký šampión Shakur Stevenson získal první světový titul již v roce 2019 v pérové váze. Tehdy jasně ve dvanáctikolovém zápase vybodoval krajana Joeta Gonzaleze. Následně však přešel do super pérové váhy, kde v souboji o prozatímní světový titul WBO loni v červnu vybodoval Namibijce Jeremia Nakathila.

Shakur Stevenson

Na konci loňského roku se utkal o plnohodnotný světový titul WBO, když vyzval šampióna Jamela Herringa. Stevenson zápas jasně ovládl a v desátém kole Herringa ukončil. Letos v dubnu vyzval ve sjednocující bitvě do té doby neporaženého šampióna WBC Oscara Valdeze (30-1-0, 23 KO).

Stevenson opět v duelu jasně dominoval, Valdezovi skoro nic nedovolil a jasně jej porazil na body. Americký šampión tak dokráčel si pro další titul super pérové váhy. Nyní bude oba pásy obhajovat a do cesty se mu postaví brazilský boxer Robson Conceicao.

Robson Conceicao

Ten má na svém kontě již jednu titulovou bitvu, když se loni v září utkal právě s Oscarem Valdezem. Na Valdeze však ztrácel a zápas prohrál na body. Po porážce se vrátil letos v lednu na galavečeru v americké Tulse, kde jasně vybodoval Američana Xaviera Martineze.

Shakur Stevenson vs Robson Conceicao