Souboj Tishchenko vs Perez odložen!

Evgeny Tishchenko vs Mike PerezKubánský boxer Mike Perez měl ruském Jekatěrinburgu vyzvat olympijského vítěze z Ria Evgeny Tishchenka o pás WBA. Jenže se v přípravě zranil a duel je odložen až na příští rok!

Šestatřicetiletý Kubánec Mike Perez (27-3-1, 18 KO) má aktuálně skvělou formu a od poslední porážky z roku 2017, kdy prohrál na body s Lotyšem Mairisem Briedisem si připsal 5 výher v řadě. Jeho poslední prověrkou byla česká jednička Vasil Ducár, kterého letos v březnu ukončil před limitem v desátém kole.

Již 19. listopadu ho měl čekat další duel v ruském Jekatěrinburgu a měl změřit síly s amatérským Evropským a světovým šampiónem a olympijským vítězem z Ria, jednatřicetiletým Evgeny Tishchenkem (10-1-0, 7 KO). Ruský bijec vlétl mezi profíky v srpnu 2018 a vše šlapalo podle plánu než se loni v březnu utkal o stříbrný titul WBC s Afričanem Thabisem Mchunem.

Mike Perez

Ačkoliv byl Tishchenko velkým favoritem, tak zápas překvapivě nezvládl a na domácí půdě prohrál jasně na body. Do ringu se poté vrátil loni v září a dokázal vybodovat krajana Dmitry Kudryashova. Naposledy boxoval letos v červenci, když ve čtvrtém kole ukončil dalšího Rusa Kureyshe Sagova.

Ze zápasu však nakonec nic nebude, alespoň prozatím. Kubánský boxer se během finální přípravy na zápas zranil a musel tak na poslední chvíli duel zrušil. Nicméně promotéři z organizace RCC potvrdili, že duel se bude konat v novém termínu v první polovině příštího roku.

Evgeny Tishchenko