Sjednocující bitva Teraji vs Gonzalez!

Kenshiro Teraji vs Jonathan GonzalezÚřadující šampión WBA a WBC Kenshiro Teraji a šampión organizace WBO Jonathan Gonzalez se střetnou 8. dubna na japonském galavečeru!

8.4.2023 – Ariake Arena, Koto-Ku, Japonsko
Lehká muší váha
Kenshiro Teraji 🇯🇵🆚🇵🇷 Jonathan Gonzalez
Přímý přenos na Prime Video!

Japonská a světová jednička „The Amazing Boy“ Kenshiro TERAJI (20-1-0, 12 KO) a portorická jednička a světová trojka „Bomba“ Jonathan GONZALEZ (27-3-1, 14 KO) se utkají ve dvanáctikolové sjednocující bitvě o světové tituly organizací WBA, WBC a WBO!

Jednatřicetiletý japonský šampión Kenshiro Teraji (20-1-0, 12 KO) získal pás WBC již v květnu 2017, když ve vyrovnaném duelu přetlačil na body tehdejšího šampióna z Mexika Ganigana Lopeze. Pás následně úspěšně osmkrát obhájil. V září 2021 nastoupil k deváté obhajobě, která neprobíhala úplně podle plánu a v desátém kole jej překvapivě ukončil krajan Masamichi Yabuki.

Nicméně loni v březnu se konala odveta a tentokrát Teraji nezaváhal, Yabukiho knockoutoval již ve třetím kole a vzal si zpět titul. Ve svém posledním zápase loni v listopadu se staronový šampión postavil k první obhajobě a do cesty se mu postavil do té doby neporažený krajan Hiroto Kyoguchi (16-1-0, 11 KO).

Kenshiro Teraji

Kenshiro Teraji v duelu jasně dominoval, byl rychlejší a především přesnější. Ačkoliv se Kyoguchi snažil, tak na každou kombinaci mu Teraji odpověděl dvakrát tak razantněji. Vše vyvrcholilo v sedmém kole, kdy Teraji trefil dvakrát přímo bradu a Kyoguchi letěl k zemi a ringový Michiaki Someya jej okamžitě odmával. Teraji tak obhájil pás WBC a získal také světový titul WBA super.

Nyní bude oba pásy obhajovat a do cesty se mu postaví v další sjednocující bitvě jednatřicetiletý světový šampión organizace WBO Jonathan Gonzalez. Portorický boxer získal titul v říjnu 2021, když ve vyrovnaném souboji vybodoval mexického boxera Elwina Sota.

V loňském roce pás úspěšně dvakrát obhájil, když nejprve v červnu vybodoval Filipínce Marka Anthonyho Barrigu a naposledy si v listopadu vyšlápl na japonského vyzývatele Shokichiho Iwatu, kterého jasně porazil na body.

Kenshiro Teraji vs Jonathan Gonzalez