Sjednocující bitva: Inoue vs Tapales!

Naoya Inoue vs Marlon TapalesJiž za necelý týden nás čeká velmi zajímavá sjednocující bitva super bantamové váhy. Na galavečeru v Japonsku se střetnou Naoya Inoue a Marlon Tapales!

26.12.2023 – Japonsko
Super bantamová váha
Naoya Inoue 🇯🇵🆚🇵🇭 Marlon Tapales
Přímý přenos na ESPN+

Neporažená japonská a světová jednička „Monster“ Naoya INOUE (25-0-0, 22 KO) a filipínská dvojka a světová pětka „Nightmare“ Marlon TAPALES (37-3-0, 19 KO) se utkají ve dvanáctikolové sjednocující bitvě o tituly WBA super, WBC, WBO a IBF!

Třicetiletý japonský šampión Naoya Inoue dokázal loni v prosinci s naprostým přehledem rozebrat na domácím galavečeru britského boxera Paula Butlera (34-3-0, 15 KO) a v jedenáctém kole ho knockoutoval. Inoue tak sjednotil všechny prestižní světové tituly WBA super, WBC, WBO a IBF v bantamové váze. Následně oznámil, že přechází do super bantamu a titulu uvolnil.

Při svém debutu letos v červenci hned vyzval tehdejšího šampióna Stephena Fultona (21-1-0, 8 KO). Očekávala se tvrdá a vyrovnaná bitva, ale Japonec ukázal neskutečnou formu a šampiónovi nedával od prvního kola moc prostoru a jasně sbíral jedno kolo za druhým. Vše vyvrcholilo v osmém kole, kdy dokázal Fultona posadit na zadek a o pár sekund později také dokončit. Inoue tak získal tituly světové tituly WBC a WBO a Fulton poprvé v devítileté profesionální kariéře prohrál.

Naoya Inoue

Nyní si brousí zuby na sjednocení super bantamové divize a již příští týden v úterý se střetne na domácím galavečeru s jednatřicetiletým šampiónem organizací WBA a IBF Marlonem Tapalesem.  Filipínec získal oba světovém tituly ve svém posledním duelu letos v dubnu, když překvapivě vybodoval do té doby neporaženého Uzbeka Murodjona Akhmadalieva (11-1-0, 8 KO).

Marlon Tapales


30.12.2023 – Dom Športu, Bratislava, Slovensko
The Ring 9
Vstupenky na PatronBoxing
PPV na PlayLive
Tomáš Adámek 🇨🇿🆚🇨🇿 Tomáš Ivachov
Viliam Tankó 🇸🇰🆚🇨🇿 Mike Juřík
Vasil Ducár 🇨🇿🆚🇮🇹🇨🇿 Alessandro Jandejsek
David Dvořáček 🇨🇿🆚🇨🇿
Norbert Růžička
Mário Zábojník 🇸🇰🆚🇨🇿 Milan Procházka
Jan Polák 🇨🇿🆚🇸🇰 Marián Mišalko
Marián Džupka 🇸🇰🆚🇦🇲 Anatoli Hunanyan
Majkel Wartalski 🇵🇱🆚🇨🇿 Matěj Hudák

Patron Boxing vstupenky