Sjednocující bitva Inoue vs Butler!

Naoya Inoue vs Paul ButlerÚřadující šampión organizací WBA, WBC a IBF Naoya Inoue a šampión organizace WBO Paul Butler se střetnou 13. prosince na galavečeru v Japonsku ve sjednocující bitvě!

13.12.2022 – Ariake Arena, Tokio, Japonsko
Bantamová váha
Naoya Inoue 🇯🇵🆚🇬🇧 Paul Butler

Neporažená japonská a světová jednička „Monster“ Naoya INOUE (23-0-0, 20 KO) a britská jednička a světová osmička „Baby Faced Assassin“ Paul BUTLER (34-2-0, 15 KO) se utkají ve dvanáctikolové sjednocující bitvě o světové tituly WBA super, WBC, WBO a IBF!

Devětadvacetiletý japonský šampión Naoya Inoue v minulosti držel světové tituly v lehké muší a super muší váze. V roce 2018 přešel do bantamové váhy a získal standardní světový titul WBA. V květnu 2019 již získal plnohodnotný titul organizace IBF, když ve druhém kole knockoutoval Portoričana Emmanuela Rodrigueze.

Ježe tentýž rok v prosinci získal také světový titul WBA super, když jasně vybodoval dalšího portorického šampióna Nonita Donaira. Ve svém posledním zápase letos v červnu dokázal v odvetě ukončit ve druhém kole opět Nonita Donaira a získal také pás WBC.

Naoya Inouea

Nyní může všechny tituly v bantamové váze sjednotit a do cesty se mu postaví šampión zbývající organizace WBO, čtyřiatřicetiletý Paul Butler. Britský boxer získal letos v dubnu prozatímní světový titul, když jasně vybodoval Filipínce Jonase Sultana.

Následně se měl utkat s šampiónem Johnem Rielem Casimerem. Jenže Casimero se na zápase nedomluvil a byl titulu zbaven a naopak Butler byl povýšen z prozatímního šampióna na plnohodnotného mistra světa.

Paul Butler