Sivák v Rusku o titul zápasit nebude!

Václav SivákSvětový šampión WAKO Pro a šampión organizace RFA Václav Sivák se měl v organizaci RCC utkat o titul s úřadujícím šampiónem Kamranem Nabatim. Zápas je však zrušen!

„Bad Boy“ Václav Sivák se v listopadu 2021 na galavečeru Night of Warriors v Liberci utkal o prestižní titul WAKO Pro s Francouzem Foudadem Djebarim a pětikolovou bitvu jasně ovládl na body. Sivák se tak zapsal velmi tučným písmem mezi hvězdy tuzemského postojářského prostředí.

Loni v únoru debutoval v Rusku právě na galavečeru Fair Fight v Jekatěrinburgu a dokázal na body přetlačit domácího bijce Viktora Mikhailova. Český bijec svým výkonem oslovil jak tamní fanoušky tak organizátory.

Následně se neporažený český bijec postavil v květnu před vyprodanou O2 arénou na galavečeru organizace Oktagon a jasně vybodoval podle pravidel boxu šampióna MMA z Dánska Jonase Magarda 3x 40:36. Dominance Siváka byla naprosto famózní a ve třiadvaceti letech patří mezi nejužší evropskou a světovou špičku.

V prosinci se postavil do hlavního titulového zápasu v K1 ve váze 66 kilogramů na galavečeru RFA 7 v pražské Královce proti vyzývateli Patrikovi Záděrovi. Zápas nabídl tvrdé a přesné kombinace od obou válečníků. Duel nakonec došel až do bodového rozuzlení a ve kterém rozhodčí rozhodli o historicky prvním šampiónovi organizace RFA, kterým se stal po skvělém zápase právě Václav Sivák.

Václav Sivák

Na začátku roku se ozvali opět promotéři z Ruska na plánovaný galavečer RCC Fair Fight 20, který se bude konat 18. února. Sivák nabídku přijmul a měl vyzvat tamního neporaženého šampióna Kamrana Nabatiho. Pro Siváka by tak šlo o jednu z největších výzev dosavadní kariéry.

Nicméně nyní je vše jinak. Zápas je oficiálně zrušen a matchmaker organizace hledá za Siváka náhradu. „Zápas je od včerejška oficiálně zrušený, určitě ne odložený,“ informoval server Sport.cz matchmaker Martin Wodecki, který stál u domlouvání titulové bitvy proti neporaženému králi kategorie do 66 kilogramů. Sám totiž moc dobře věděl, že na třiadvacetiletého obávaného ranaře čeká životní příležitost, která se nemusí opakovat.

Václav Sivák