Shields pohodlně obhájila světové tituly!

Claressa Shields vs Maricela CornejoKrálovna střední váhy Claressa Shields nedala své karajance Maricele Cornejo sebemenší šanci a jasně ji vybodovala a obhájila tituly WBA, WBC, WBO, IBF a získala také pás menší organizace WBF!

3.6.2023 – Little Ceasars Arena, Detroit, USA
Střední váha
Claressa Shields 🆚 Maricela Cornejo
John Basile 100:89
Waleska Roldan 100:90
Robin Taylor 100:90

Osmadvacetiletá neporažená úřadující šampiónka střední váhy „T-Rex“ Claressa Shields (14-0-0, 2 KO) sjednotila loni v říjnu všechny čtyři prestižní tituly, když na galavečeru v londýnské O2 aréně vybodovala 96:94 a 2x 97:93 do té doby neporaženou britskou šampiónku organizace WBO Savannah Marshall (12-1-0, 10 KO).

Původně se ji měla do cesty postavit čtyřicetiletá veteránka z Kostariky Hanna Gabriels (21-2-1, 12 KO). Obě boxerky se střetli už v roce 2018 a tehdy jasně na body zvítězila Shields a sjednotila tituly WBA a IBF. Jenže Gabriels neprošla týden před zápasem antidopingovou kontrolou na zakázané látky a byla nucena z titulového zápasu odstoupit.

Promotéři však rychle našli náhradu a Shields se včera utkala s šestatřicetiletou americkou boxerkou a dvojnásobnou vyzývatelkou o světový titul Maricelou Cornejo (16-6-0, 6 KO). Shields v zápase naprosto jasně dominovala a celý zápas byl v její režii. Úřadující šampiónka nic neriskovala a pohodlně si dokráčela do jednoznačného bodového vítězství a jen podtrhla pozici světové jedničky.