Serrano ovládla dvanáctikolovou bitvu!

Amanda Serrano vs Danila RamosPortorická královna pérové váhy Amanda Serrano dokázal v náročné titulové bitvě vypsané na 12 kol jasně vybodovat Danilu Ramos a obhájila pásy WBA, WBO, IBF a IBO!

27.10.2023 – Cribe Royale Orlando, USA
Pérová váha
Amanda Serrano 🇵🇷🆚🇧🇷 Danila Ramos
Brian Garry 120:108
Lisa Giampa 120:108
Steve Weisfeld 120-108

Pětatřicetiletá portorická šampiónka „The Real Deal“ Amanda Serrano (46-2-1, 30 KO) sjednotila všechny světové tituly v pérové váze letos v únoru, když dokázala na galavečeru v newyorském Madison Square Garden Theater vybodovat tehdejší šampiónku WBA Eriku Cruz a získat poslední zbývající titul.

Na začátku srpna se postavila k první obhajobě titulů WBA, WBC, WBO, IBF a IBO a její soupeřkou byla v odvetě jednačtyřicetiletá veteránka Heather Hardy. Zápas měl naprosto jednoznačný průběh a portorická královna pérové váhy si připsala vítězství na body.

Včera v noci se postavila k další obhajobě a její soupeřkou byla osmatřicetiletá brazilská vyzývatelka Danila Ramos (12-3-0, 1 KO). Duel byl speciálně vypsán na dvanáct tříminutových kol, normálně ženy totiž boxují v titulových zápasech na 10 dvouminutových kol. Toto rozhodnutí nepřijala pouze organizace WBC a tak se o tento světový titul boxovat nebude.

Úřadující šampiónka předvedla naprosto dominantní výkon a brazilskou boxerku s přehledem vybodovala. Ačkoliv ji chtěla porazit před limitem, zklamaná nakonec nebyla i když ve tvářích obou boxerek bylo vidět, že je souboj hodně vysílil.