Santillan knockoutoval Rochu v 6. kole!

Giovani Santillan vs Alexis RochaGiovani Santillan na sobotním galavečeru v americkém Inglewoodu vyprovodil v šesti kolech šampióna Alexise Rochu a získal pás WBO NABO! Video v článku!

21.10.2023 – Kia Forum, Inglewood, USA
Velterová váha
Giovani Santillan 🇺🇸🆚🇺🇸 Alexis Rocha
6. kolo KO

Jednatřicetiletý neporažený americký boxer „Gallo de Oro“ Giovani Santillan (32-0-0, 17 KO) měl v držení pás Severní Ameriky již v roce 2017, kdy ve dvou kolech vyprovodil krajana Sammyho Valentina. Pás držel až do roku 2018 a následně jej uvolnil.

Nicméně se do dalších titulových bitev nedostal. Až v sobotu vyzval úřadujícího šampióna Alexise Rochu (23-2-0, 15 KO), aby opět získal pás WBO NABO. Duel měl naprosto jednoznačný průběh a Santillan svého soupeře nepustil prakticky k ničemu. Už v pátém kole jej tvrdě poslal k zemi a vypadalo to, že Rocha neboxuje kolo.

Nicméně ještě chvilku přežil, než jej Santillan v šestém kole definitivně dokončil a získal titul. Pro rodáka ze San Diega to byla už dvaatřicátá výhra v řadě a aktuálně se vyhřívá na čtvrté pozici světového žebříčku a pokukuje po šampiónovi divize Terenci Crawfordovi.