Rodriguez sjednotil tituly v muší váze!

Jesse RodriguezSouboj dvou neporažených šampiónů musí váhy jasně ovládl americký boxer Jesse Rodriguez, který donutil svého soupeře po devátém kole zápas vzdát! Vítězně se vrátil také Akhmadaliev Video v článku!

16.12.2023 – Desert Diamond Arena, Glendale, USA
Muší váha
Jesse Rodriguez 🇺🇸🆚🇬🇧 Sunny Edwards
9. kolo RTD

Třiadvacetiletý neporažený americký boxer „Bam“ Jesse Rodriguez (19-0-0, 12 KO) získal v loňském roce světový titul WBC v super muší váze a následně jej stihl dvakrát obhájit. Následně pás uvolnil a přesunul se do nižší váhové kategorie, ve které dokázal letos v dubnu získat pás WBO, když jasně vybodoval Cristiana Gonzaleze z Mexika.

V sobotu ho čekala první obhajoba a zároveň sjednocující duel. Do cesty se mu postavil sedmadvacetiletý světový šampión organizace IBF Sunny Edwards (20-1-0, 4 KO). Britská jednička držela světový titul již od roku 2021, když dokázal vybodovat Afričana Morutiho Mthalana. Titul již čtyřikrát úspěšně obhájil, když postupně vybodoval Jaysona Mamu, Muhammada Waseema, Felixe Alvarada a naposledy letos v červnu také Andrese Campose.

Rodriguez v duelu jasně dominoval a postupně Edwardse demoloval. Ačkoliv se britský boxer snažil, tak na skvěle připraveného Američana nemohl najít recept. Vše vyvrcholilo na konci devátého kola, kdy jej poslal Rodriguez tvrdě na ze. Brit ještě doboxoval kolo a následně svému rohu dal pokyn k ukončení zápasu.

Na galavečeru se také vítězně vrátil bývalý světový šampión super bantamové váhy Murodjon Akhmadaliev (12-1-0, 9 KO), který v rámci eliminačního zápasu organizace WBA ukončil v osmém kole mexického boxera Kevina Gonzaleze (26-1-0, 13 KO) a uštědřil mu první porážku kariéry. Naopak Akhmadaliev by měl příští rok opět bojovat o světový titul.