Rivas vs Rozanski konečně 15. října!

Oscar Rivas vs Lukasz RozanskiSvětový šampión organizace WBC Oscar Rivas a mezinárodní šampión WBC Lukasz Rozanski mají nový datu zápasu. Utkají se 15. října v Kolumbii!

Organizace WBC na začátku roku nařídila duel mezi úřadujícím šampiónem váhy Bridgerweight Oscarem Rivasem (28-1-0, 19 KO) a držitelem stříbrného pásu Evgeny Romanovem (16-0-0, 11 KO). Následně se 16. února před plánovanou dražbou oba týmy dohodli na zápase.

Oscar Rivas vs Lukasz Rozanski

Nicméně z důvodu ruské invaze na Ukrajinu a sankcím ze strany WBC se zápas zrušil a ruskému bijci byl odebrán status povinného vyzývatele a s ním také stříbrný titul. Vyřazeného Romanova tak nahradil logicky mezinárodní šampión Lukasz Rozanski (14-0-0, 13 KO).

 

Šestatřicetiletý polský bijec a Mezinárodní šampión Lukasz Rozanski získal mezinárodní titul WBC ve váze Bridgerweight loni v květnu, když v ostře sledované bitvě knockoutoval v prvním kole krajana Artura Szpilku. Ten následně opustil svět profesionálního boxu a přešel do MMA, kde úspěšně debutoval na galavečeru organizace KSW.

Oscar Rivas

Pětatřicetiletý kolumbijský šampión „Kaboom“ Oscar Rivas se stal historicky prvním světovým šampiónem nové váhové kategorie Bridgerweight, když loni v říjnu přetlačil na body šestadvacetiletého kanadského bijce Ryana Rozickiho a uštědřil mu tak první profesionální porážku kariéry.

Duel Oscar Rivas vs Lukasz Rozanski se měl původně konat v 13. srpna, ale z organizačních důvodů byl odložen na neurčito. Nyní je již potvrzen nový datum a titulové bitvy se dočkáme v sobotu 15. října v Kolumbii, kde bude Rivas boxovat před domácími fanoušky vůbec poprvé.

Lukasz Rozanski