Rigondeaux v ringu již tento pátek!

Vasyl Lomachenko vs Guillermo RigondeauxBývalý světový šampión bantamové a super bantamové váhy Guillermo Rigondeaux se 24. února vrací mezi šestnáct provazů. Jeho soupeřem bude Jesus Martinez!

24.2.2023 – Hialeah Park Racing & Casino, Florida, USA
Bantamová váha
Guillermo Rigondeaux 🇨🇺🆚🇨🇴 Jesus Martinez

Kubánská jednička a světová sedmička bantamové váhy „El Chacal The Jackal“ Guillermo RIGONDEAUX (20-3-0, 13 KO) a kolumbijská osmička super bantamové váhy „Sargento“ Jesus MARTINEZ (33-17-1, 16 KO) se utkají v desetikolové netitulové bitvě na galavečeru v americké Floridě!

Již dvaačtyřicetiletý kubánský boxer „El Chacal The Jackal“ Guillermo Rigondeaux (20-3-0, 13 KO) měl neskutečnou amatérskou kariéru ve které dokázal vyhrát dvě mistrovství světa a ovládnout dvě olympiády. V roce 2009 přešel mezi profesionály a o tři roky později si připnul světový titul v super bantamové váze, když v šestém kole ukončil Američana Rico Ramose.

Rigondeaux směle pokračoval neohroženě výhru za výhrou až do roku 2017, kdy se střetl s ukrajinským boxerem Vasylem Lomachenkem o světový titul WBO v super pérové váze. Čekala se tvrdá bitva plná technického boxu, jenže jsme byly svědky úplně něčeho jiného. Lomachenko doslova Kubánce vymazal, předčil ho ve všech možných aspektech a Rigondeaux z frustrace nenastoupil do sedmého kola a poprvé v profesionální kariéře prohrál.

Guillermo Rigondeaux

Následovala více jak roční pauza a Rigondeaux se vrátil až na začátku roku 2019, kdy vyhrál oba duely a v roce 2020 získal výhrou nad Liborio Solisem standardní světový titul WBA v bantamové váze. Nicméně zápas byl velmi vyrovnaný a přednosti Kubánce už díky věku byly pryč.

V roce 2021 o pás přišel, když jej vybodoval filipínský boxer John Riel Casimero. Zatím naposledy se postavil mezi šestnáct provazů loni v únoru a byla z toho třetí porážka. Na galavečeru v Dubaji jej přetlačil na body další Filipínec Vincent Astrolabio.

Nyní se Kubánec vrací a ještě nechce kariéru ve svých dvaačtyřiceti letech ukončovat. Jeho soupeřem bude stejně starý kolumbijský veterán Jesus Martinez. Kubánec je velkým favoritem zápasu a nepředpokládá se, že by měl mít s Martinezem problémy. Martinez v loňském roce odboxoval celkem pět duelů a tři z nich dokázal se slabšími soupeři vyhrát.