Ramsay: Smith bude pro Beterbieva výzva!

Artur Beterbiev vs Callum SmithTrenér úřadujícího šampióna polotěžké váhy Artura Beterbieva bere souboj s Callumem Smithem jako velkou výzvu a přirovnává jej k Oleksandrovi Gvozdykovi!

19.8.2023 – Centre Videotron, Quebec City, Kanada
Polotěžká váha
Artur Beterbiev 🇷🇺🇨🇦🆚🇬🇧 Callum Smith
Přímý přenos na Sky Sports

Neporažená kanadská jednička a světová dvojka Artur BETERBIEV (19-0-0, 19 KO) a britská jednička a světová trojka „Mundo“ Callum SMITH (29-1-0, 21 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světové tituly WBC, WBO a IBF!

„Je to možná pro Beterbieva největší výzva jeho kariéry. Smith je velmi podobný boxer jako je Oleksandr Gvozdyk, který dokázal v Kanadě porazit Adonise Stevensona. Smith je na podobné nebo stejné fyzické a technické úrovni jako Artur. Budou proti sobě stát nejlepší boxeři v polotěžké váze“. Říká hlavní trenér Beterbieva Marc Ramsay.

„Ačkoliv je Arturovi už osmatřicet let, tak jsem v tělocvičně nezaznamenal nějaké zpomalení. Nevidím to dokonce ani z pohledu metabolismu nebo výkonu. Jeho tělo je stále na sto procent produktivní a dokud přípravy budou probíhat takto, tak budeme pokračovat dál“. Dodává Ramsay.

Artur Beterbiev vs Callum Smith

Osmatřicetiletý úřadující šampión polotěžké váhy Artur Beterbiev dokázal 28. ledna na galavečeru v Londýně vyhrát i svůj devatenáctý profesionální duel před limitem, když v osmi kolech porazil britského boxera Anthonyho Yarde (23-3-0, 22 KO) a obhájil světové tituly WBC, WBO a IBF.

Nyní bude muset čelit povinnému vyzývateli za organizaci WBC, kterým je třiatřicetiletý bývalý světový šampión super střední váhy „Mundo“ Callum Smith. Britský boxer byl světovým šampiónem super střední váhy od roku 2018 až do prosince 2020, kde se střetl s mexickou hvězdou Saulem Alvarezem, který jej jasně vybodoval. Pro Smitha to byl zároveň poslední zápas v super střední váze a přesunul se do polotěžké váhy.

V té debutoval v září 2021, když už ve druhém kole ukončil Gilberta Castilla Riveru z Dominikánské republiky. Loni byl určen organizací WBC do eliminačního duelu, ve kterém se v srpnu utkal s francouzským válečníkem Mathieu Bauderliquem. Smith duel jasně ovládl a Francouze knockoutoval ve čtvrtém kole.

Artur Beterbiev vs Callum Smith