Ramirez vs Shimizu o titul WBO!

Robeisy Ramirez vs Satoshi ShimizuNa galavečeru v Japonsku bude světový titul WBO v pérové váze obhajovat Kubánec Robeisy Ramirez, kterého vyzve domácí bijec Satoshi Shimizu!

25.7.2023 – Ariake Arena, Tokio, Japonsko
Pérová váha
Robeisy Ramirez 🇨🇺🆚🇯🇵 Satoshi Shimizu
Přímý přenos na ESPN!

Kubánská jednička a světová šestka Robeisy RAMIREZ (12-1-0, 7 KO) a japonská dvojka a světová devatenáctka Satoshi SHIMIZU (11-1-0, 10 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace WBO!

Devětadvacetiletý kubánský boxer Robeisy Ramirez má na svém kontě pouze jedinou porážku, kterou mu uštědřil při debutu v roce 2019 Američan Adan Gonzales. Od té doby si Ramirez připsal na své konto dvanáct výher v řadě a získal 3 americké tituly.

V loňském roce odboxoval celkem 3 duely, když nejprve v únoru ukončil ve třetím kole Erica Donovana, poté v červnu šokoval, když v pátém kole knockoutoval favorizovaného Abrahama Novu a naposledy stál v ringu v říjnu, když v devátém kole ukončil argentinského boxera Jose Matiase Romera.

Na začátku dubna se postavil do jednoznačně nejdůležitějšího zápasu kariéry o uvolněný pás světového šampióna organizace WBO. Do cesty se mu postavil o rok mladší úřadující Mezinárodní šampión a bývalý světový šampión super bantamové váhy Isaac Dogboe (24-3-0, 15 KO).

Robeisy Ramirez

Ramirez v zápase dominoval a většinu času byl duel v jeho režii. Ve druhé polovině zápasu hodně na Dogboa tlačil a v posledním kole jej dokázal dostat do počítání. Nicméně Dogboe nebyl nijak otřesen a duel došel až do bodového rozuzlení, ve kterém bylo rozhodnuto, že novým šampiónem pérové váhy je zaslouženě Robeisy Ramirez.

Nyní se Ramirez postaví k první obhajobě světového titulu a jeho soupeřem bude na galavečeru v Japonsku domácí bijec Satoshi Shimizu, který během kariéry získal a několikrát obhájil oceánské a asijské tituly. Souboj s Ramirezem bude pro sedmatřicetiletého veterána zároveň první souboj o světový titul. Kubánec je však obrovským favoritem a očekává se, že by měl Japonce velmi snadno porazit.

Satoshi Shimizu