Procházka zničil Rakiče a je zpět!

Jiří Procházka vs Aleksandar RakičČeský samuraj Jiří Procházka dokázal na turnaji UFC 300 umlátit ve druhém kole nebezpečného Aleksandara Rakiče a připisuje si důležitou výhru!

13.4.2024 – Las Vegas, USA
UFC 300
Polotěžká váha
Jiří Procházka 🇨🇿🆚🇦🇹 Aleksandar Rakič
2. kolo TKO

Bývalý šampión polotěžké váhy Jiří procházka získal titul v červnu 2022, když dokázal otočit zápas s Brazilcem Gloverem Teixeirou, kterého ukončil půl minuty před koncem zápasu. Následně se procházka zranil a titul byl uvolněn. Do zápasu se vrátil až loni v listopadu, kdy se o titul popral s dalším Brazilcem Alexem Pereirou. Duel mu však nevyšel podle představ a Pereira jej ukončil ve druhém kole a na titul už nedosáhl.

Dnes se vrátil na jubilejním galavečeru UFC 300 v Las Vegas a do honby za titulovou výzvou se mu do cesty postavil obávaný dvaatřicetiletý Rakušan Aleksandar Rakič. Zápas začal ve vysokém tempu a lehce navrch měl Rakič, který v postoji Procházkovi okopával nohy a několikrát tvrdě zasáhl. Procházka také zahrozil, ale Rakič byl nebezpečnější a první kolo šlo za ním.

Druhé kolo pokračovalo v podobném duchu a viděli jsme několik tvrdých výměn. V polovině kola dokázal český bijec skvěle Rakiče natrefovat, ten ztratil stabilitu a šel k zemi, kde vládne Procházka a Rakiče bez milosti umlátil a rozhodčí Herb Dean duel po tvrdých úderech ukončil. Procházka si tak připisuje čtvrtou výhru v UFC a opět se přiblížil titulové bitvě.

Jiří Procházka vs Aleksandar Rakič