Pereira sestřelil Procházku a obhájil titul!

Alex Pereira vs Jiří Procházka 2Úřadující šampión polotěžké váhy Alex Pereira nedal českému válečníkovi sebemenší šanci, když už v prvním kole poslal tvrdým úderem k zemi a následně ve druhém přesným kopem na hlavu knockoutoval!

Alex Pereira a Jiří Procházka se poprvé střetli loni v listopadu na turnaji UFC 295. Tehdy Brazilec vytasil ve druhém kole dva přesné údery a poslal Procházku k zemi. Procházka se ho držel a inkasoval několik tvrdých loktů. Už to vypadalo, že se zápas přesune na zem, ale zasáhl rozhodčí Marc Goddard, zápas ukončil a rozhodl o novým šampiónovi polotěžké váhy.

Dnes jsme se dočkali díky zranění Conora McGregora, který se měl střetnout ve velmi očekávaném duelu s Michaelem Chandlerem odvety mezi Pereirou a Procházkou. Úřadující šampión byl mírným favoritem duelu s kurzem 1,8 a český samuraj měl kurz 2,02.

A zápas začal lépe Pereira, který českého zápasníka okopával do nohou, několikrát dobře trefil a především na konci kola přesně trefil na bradu a poslal k zemi. Procházku v tu chvíli zachránil klakson konce kola. Druhé kola začal Pereira tvrdým kopem na hlavu, Procházka okamžitě padl a následně jej šampión dokončil a potvrdil pozici nejlepšího zápasníka.

Alex Pereira

Pátou výhru v UFC si připsala slovenská těžká váha Martin Buday. Dvaatřicetiletý Slovák se vrátil po prosincové prohře se Shamilem Gazievem, který jej ukončil ve 2. kole. Do cesty se mu dnes postavil pětačtyřicetiletý běloruský veterán Andrei Arlovski, kterému se v posledních zápasech už moc nedaří a dva roky nevyhrál. Nicméně zápas byl velmi vyrovnaný a ani jeden z bijců nepředvedl v kleci to nejlepší ze svého umění. Buday se nakonec protrápil k těsnému vítězství na body 30:27, 29:28 a 28:29.

Martin Buday vs Andrei Arlovski