Paul vs Tyson v polovině listopadu!

Jake Paul vs Mike TysonJake Paul a Mike Tyson se střetnou 15. listopadu na galavečeru v Arlingtonu. O pět titulů se v odvetě utkají Katie Taylor a Amanda Serrano!

15.11.2024 – AT&T Stadium, Arlington, USA
Těžká váha
Jake Paul 🇺🇸🆚🇺🇸 Mike Tyson
Katie Taylor 🇮🇪🆚🇵🇷 Amanda Serrano

Přímý přenos Netflix

Sedmapadesátiletý americký boxer Mike Tyson (50-6-0, 44 KO) ukončil veleúspěšnou profesionální kariéru už v roce 2005, kdy jej v šesti kolech porazil irský boxer Kevin McBride. Do ringu se vrátil v rámci exhibičního zápasu v listopadu 2020, kde se střetl s další legendou Royem Jonesem jr., který skončil remízou.

Na druhé straně o 30 let mladší Jake Paul (9-1-0, 6 KO) loni odboxoval celkem tři duely, z nichž prohrál jen jednou na body s britským soupeřem Tommym Furym. Letošní rok odstartoval rychlou výhrou v prvním kole s krajanem Ryanem Bourlandem.

Původně měl být zápas pouze exhibiční už k vzhledem k věku legendárního boxera. Nakonec byl zápas texaskými úřady schválen jako oficiální profesionální boxerský duel. Tyson tak dostává v 57 letech licenci. Nicméně méně i tak budou nějaké ústupky v pravidlech. Bude se boxovat ve 14ti uncových rukavicích a kola budou zkrácena ze tří minut na dvě. Výsledek zápasu tak půjde oběma aktérům do oficiálních statistik.

Na tiskové konferenci byl oznámena také odveta Katie Taylor vs Amanda Serrano. Obě boxerky se střetli již před dvěma lety v lehké váze a tehdy duel na body ovládla těsně irská šampiónka. Nyní je čeká odveta ale v super lehké váze a Taylor bude hájit všech pět titulů. Galavečer se měl původně konat 20. července, ale nakonec byl odložen kvůli zdravotním potížím Tysona až na polovinu listopadu.

Jake Paul vs Mike Tyson