Oficiálně: Joshua vs Dubois o pás IBF!

Anthony Joshua vs Daniel Dubois Poté, co Oleksandr Usyk uvolnil pás IBF se o něj poperou 21. září v Londýně bývalý šampión Anthony Joshua a prozatímní šampión Daniel Dubois! Video v článku!

21.9.2024 – Wembley Stadium, Londýn, VB
Těžká váha
Anthony Joshua 🇬🇧🆚🇬🇧 Daniel Dubois
Přímý přenos na DAZN

Britská jednička a světová dvojka „AJ“ Anthony JOSHUA (28-3-0, 25 KO) a britská trojka a světová pětka „Dynamite“ Daniel DUBOIS (21-2-0, 20 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o uvolněný světový titul organizace IBF!

Čtyřiatřicetiletý britský boxer Anthony Joshua přišel o světové tituly před třemi lety, když jej v Tottenhamu vybodoval Oleksandr Usyk. O rok později se konal v Saúdské Arábii odveta a Usyk vítězství opět na body potvrdil. Joshua od loňského roku zahájil stíhací jízdu za titulem a porazil Američana Jermaine Franklina, Fina Roberta Heleniuse, Švéda Otto Wallina a naposledy letos v březnu uspal bývalého šampióna UFC Francise Nganoua.

Nyní má opět možnost získat titul a do cesty se mu postaví šestadvacetiletý krajan a prozatímní světový šampión IBF Daniel Dubois. Rodák z Londýna získal pás teprve letos v červnu, když dokázal v osmém kole ukončit chorvatského boxera FIlipa Hrgoviče (17-1-0, 14 KO). Kdo si sáhne na pás IBF a vyzve vítěze odvety Usyk vs Fury?

Připomeňme že Usyk a jeho tým původně kontaktoval IBF, zdali by mu neudělali výjimku, aby byly v odvetě, která je naplánovaná na 21. prosince v Rijádu opět všechny tituly. Nakonec se Usyk po tlaku promotérů rozhodl, že pás uvolní, aby se o něj mohli poprat v září právě britští boxeři Joshua s Duboisem.

Anthony Joshua vs Daniel Dubois