Odveta Usyk vs Fury na konci roku!

Tyson Fury vs Oleksandr UsykNejprve se spekulovalo, že by se odveta mohla konat už v říjnu, ale nyní bylo oznámeno, že oficiální datum zápasu je až 21. prosince v Rijádu!

Před čtrnácti dny dokázal Oleksandr Usyk uštědřit Tysonovi Furymu první profesionální porážku a sjednotit tituly WBA, WBC, WBO, IBF a IBO. Následně se začala řešit odveta, která se bude konat opět v Saúdské Arábii. Původně se jednalo o říjnu, ale nyní saúdský mecenáš Turki Alalshikh oznámil, že se odveta bude konat 21. prosince. V odvetě bude chybět pravděpodobně titul IBF, který z důvodu odvety organizace uvolní. Nicméně Oleksandr Usyk poslal na IBF žádost, aby mu titul neodebírala.

V případě, že by Fury odvetu vyhrál, není aktuálně v plánu pořádat třetí zápas. V prvním čtvrtletí příštího roku by se totiž měl Fury střetnou ve velkém zápase o britské ostrovy s krajanem a velkým rivalem Anthonym Joshuou. AJ se vrací do ringu v září a vyzve nového šampióna IBF, který vzejde z duelu Dubois vs Hrgovič.

Není tak vyloučené, že v případě vítězství Joshuy bude souboj Joshua vs Fury titulový a vítěz se poté opět střetne s Usykem, pokud v tu dobu bude stále šampiónem. Pokud by Fury odvetu s Usykem vyhrál a Joshua získal pás IBF, tak by nás příští rok čekala opět sjednocující bitva.